Doğru
Doğru
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Enochian Maji Sistemi

 1. #1
  wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  11,384
  Konular
  3348
  Tecrübe Puanı
  18

  Standart Enochian Maji Sistemi

  Doğru
  Enochian Maji nedir,nasıl kullanılır,bilimsel açıklamsı burada arkadaşlar;Enokyan Maji sistemi, 1580’li yıllarda Dr. John Dee ve Edward Kelley‘nin çalışmaları sonucunda elde edilen son derece karmaşık bir sembol ve dil sistemidir. Bu sistem onlara (teorik olarak) bedensiz varlıklar tarafından tebliğ edilmişti. (Tabii ki her ikisi de dindar veya en azından inançlı Hıristiyan olduklarından) bu varlıkları melek diye tanımladılar. Bu sistem, böyle kısa bir mektupta anlatmak için fazla kapsamlıdır. Hatta, Dee ve Kelley’nin sandıklarından çok daha kapsamlı (örneğin, Büyük Elemanlar Tablosu evrenin altı boyutlu bir şemasıdır. Dee ve Kelley’nin bunu idrak ettiklerini hiç sanmıyorum. Üç boyutun ötesini içerecek geometrik çalışmaların o devirlerde geliştiğini zannetmiyorum). Son asrın sonlarında, bazı Golden Dawn (Altın Şafak Cemiyeti) üyeleri tarafından bu konuda önemli çalışmalar yapıldı (özellikle McGregor Mathers ve Aleister Crowley). Bu sistemin evren görüşü şöyledir, fiziksel evren iki yöne aynı anda hareket eden dört boyutlu bir hiperküredir (Dördüncü boyutta hareket eden bir Einstein evrenini düşünürseniz - sanırım buna zaman benzeri hareket diyorlar- iyi bir benzetme olur.) Hiperküre elemanlara ve alt elemanlara bölünmüştür (Golden Dawn revizyonunda harfleri ve başka sembolik sistemleri içine yerleştirdiler), bunlar da ayrıca bölünür, dolayısıyla bütünün her biriminin içerdiği güç istenildiğinde belirli veya genel olabiliyor.

  Varlıklar bu güçlerin çeşitli çalışmalarında kullanılacak insan dışı bir dilde yazılı bir dizi metin (çağrı veya anahtar) verdiler. Bu sistemde ayrıca, gezegen güçleri vs.. gibi oldukça yaygın Rönesans maji unsurları da vardır.

  Crowley ve Neuberg’in mükemmel “Vision and the Voice” (“Vizyon ve Ses”) çalışma dizilerinde sabit yıldızları açık bir şekilde Enokyan alfabesinin harflerine ve diğer şeylere iliştirilmişti. Bu çalışma “Otuz Aethyr”de (Şuur Alanları) gezileri içerir. Bu Aethyr’ler, ortasında söz konusu kürenin (evreni temsil eden “Büyük Elemanlar Tablosu”) bulunan iç içe yerleşik bir dizi küre (hiperküreler) olarak düşünülebilir

  devamı var..
  "Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma."
  Hz. Muhammed


 2. #2
  wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  11,384
  Konular
  3348
  Tecrübe Puanı
  18

  Standart

  Enokyan dili dünyada konuşulan ilk dillerden. BU dil John Dee vasıtasıyla gelsede zaman içinde birçok majisyen tarafından bu dil ile ilgili bilgiler alınmıştır. Şu gerçek ki şu anda enokyan dilini öğretebilecek bir kimse yok. Çünkü bu dili ileri seviyeye gelen majisyenlere ani bir bilgi yüklemesi gibi varlıklar tarafından yüklenir. Ne öğretilebilir ne de öğrenebilir. Bunu sadece bu işte ilerleyenler (hepsi değil bir kısmı) öğrenebilir. Ama bazı sözcükler deşifre edilebilmiştir. Araştırmalarda bazı metinler bulabilirsiniz bu metinlerde deşifre edilebilmiştir. Ama büyük bir kısım bilgiye ulaşmanız çok zordur. Ancak bazı majikal kaynaklardan bu enokyan sözcüklerini bulabilirsiniz.

  Birçok en eski kadim maji kitapları bu dilde yazıldığı için her majisyen tarafından çözülemez. Dilde vurgu ve aksan çok önemlidir. Mesela bir örnek vereyim:
  "Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma."
  Hz. Muhammed


 3. #3
  wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  11,384
  Konular
  3348
  Tecrübe Puanı
  18

  Standart

  Zavec isimli bir enokyan sözcüğü vardır. Bu sözcük telekinezi ve levitasyon çalışmalarında söylenirse etkiyi arttırır. BU bilgiyi bulabilirsiniz. Ama Zavec sözcüğünü bu şekilde okursanız çok büyük hataya düşersiniz ve bir anlamı olmaz. Çünkü bu sözcüğün gerçek okunuşu şöyledir:

  zoad-ah-kah-ray

  Titreşimsel bir ses ile ağızdan enerjinin çıktığını hayal ederek söylenmelidir. BU sözcüğün anlamı hareket et demektir.

  Şimdi size enochian alfabesini veriyorum altta. Bu yazı şeklide majikal ritüellerde kullanılabilir;
  "Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma."
  Hz. Muhammed


Benzer Konular

 1. Çakra Sistemi
  Konu Sahibi wind Forum Aura-Çakra
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 29.Ocak.2013, 19:48

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •