Doğru
Doğru
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uyutma Havasları

 1. #1
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2014
  Mesajlar
  351
  Konular
  206
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Uyutma Havasları

  Doğru
  Uyutma Havası çalışmalarının önemli formüllerini veriyorum sizlere kardeşlerim şöyle yapılır:
  Birinci formül:Bir kimseyi okuyarak uyutup konuşturmak istersen: Uyutmak istediğin kişi temiz ve taharetli olarak, bu kişinin ayakları öne bakacak şekilde ve hafif aralıklı olarak dimdik ayakta durutursun. Gelen ışından gözlerinin zarar görmemesi için gözlerini kapattırıp, arkasına onu dayayacak taharetli bir kişiyi durutursun. Sende uyuyacak olan kişinin sağ tarafına durup, şu azimeti:

  Ecîbû eyyühel melekânil müvekkelâni bi yemîni hâzaş şahsı ve şimâlihi entümâ a'lemü bi hâlihi in kâne tâhiran ev nezîfen ürmûhü min ğayri eziyyetin ve lâ inziâcin bi hakkillâhillezî halakas semâvâti vel ardal kâdîmi ilâ ibrâhîmel halîli ve mûsel kelîmü ve Muhammed in hâtemen nebiyyîne beyyinû tahâratehü vermûhü bi hakir rabbi ecib eyyühel hâdimi vermihi min ğayri eziyyetin ve lâ inziâcin beşeyhûbin bişeyhûbin tâtûbin tâtûbin el a'zamü sultânullâhü ahrika men
  asallâhü ve tecebber alâ isâeti men lâ yücib dâıyallâhi feleyse bimu'cizin fil ardı ve leyse lehü min dûnihi evliyâü ülâike fî dalâlin mübîn. Accil bârakallâhü fîke irmihi ilâ halfihi yâşin
  berşin terşin şelmîhin eblehın emlîhın heyyâ heyyâ accil accil esri' esri' vermihi ilâ halfihi min ğayri eziyyetin ve lâ inziâcin elvâhan elvâhan bişakşakın bişakşakın bel akbil ya'nil enfüs İnnehü min süleymâne ve innehü bismillâhirrahmânirrahîm. Ellâ ta'lû aleyye ve'tûnî müslimîn. İrmihi min ğayri eziyyetin ve
  lâ inziâcin essâate essâate.

  devamlı okursun. O kişi yere düştüğü an hadim gelmiştir. Bayılan kişiyi konuşturmak için şu azimeti:

  Ğayyibû savâbehü ve semahü hattâ keennehü yetekellemü ğayra ennehü lâ yüraddü lehü cevâbün ğayrühü entık ve tekellem billezî entakan nemlete li Süleymân ibni dâvud
  aleyhimes salâtü vesselâm. Kâlet nemletün yâ eyyühen nemlüd hulû mesâkineküm lâ yahtimenneküm süleymânü ve cünûdühü ve hüm lâ yeşurûn. İntık ve tekellem billezî intaka îsa ibni meryem aleyhis salâtü vesselâmü fil mehdi sabiyyen intık ve tekellem yâ şemhın şemâhın allâhül âli alâ külli berâhın heyyâ tekellem yâ heyyâşin heyşin heytû eşleşin eryûşin eşleşin şemlehâ tahşâhin.

  Altı (6) defa tekrar edersin. O kişi sana müslimanların halinden, ğaipten, sihirliden, mecnundan, herhangi bir hayır veya şerden Allah Teala nın izniyle haber verir.

  Bu ameli Pazar günü yaparsın. O anda yanında gülen ve dalga geçen bir kişi olmamalıdır. Senin üzerindede vakurluk, haşuluk ve ciddiyetlik olacaktır

  ------------------------
  İkinci formül:Bir Arabî ayın başından başlayarak yedi gün riyazetle oruç tutulur. Her namazdan sonra aşağıda yazılı (Kasemül emlâkül felekiyye) 21 itere okunur. Her okunduğu zaman güzel kokulu şeyler yakılır. Güzel kokulu buhurlardan maksat oradaki kötü ruhları ve kâfir cinleri uzaklaştırmak içindir. Nitekim Cenabı Hakk Kur’an-ı Kerim’de:
  Vettayyibâtü lit tayyibîne vet tayyibûne lit tayyibat
  . buyurmuştur. “İyi söz iyi iş işleyenlere, iyiler. İyilere de, iyi söz
  ve iyi iş yapanlar lâyıktır ve yakışır.” demektir. Nasıl ki Kur’an-ı Kerim’de:
  El hâbisâtü lil habisine vel hâbîsûne lil habîsât
  buyurulmuştur ki, “Kötü işler ve pis sözler kötü kişilere ve pislere yakışır ve lâyıktır” demektir,
  Bugünkü birtakım yeni cereyanlar arasında mühim bir yer tutan hippilik bunun en orijinal bir misâlini teşkil etmektedir.
  Kur’an-ı Kerim, nurdur. Okunduğu zaman uzakta, yakında ne kadar temiz olan melek ve iyi ruh varsa oraya toplanır. Onların toplanmasını kolaylaştırmak için, madde hayatında nasıl zararlı bir takım mikropları ve böcekleri yok etmek için yine bir takım ilâçlar ve antiseptikler kullanıyorsak onun gibi güzel tütsüler yakarak o yerden kötü ruhları ve kötü cinleri uzaklaştırıp diğer iyi ruhların ve meleklerin gelmesine yardım etmemiz gerekiyor.
  Bu konu çok uzayacağı ve asıl maksattan bizi ne de olsa uzaklaştıracağı için sözü kısa kesip kıymetli okurlarımızdan özür dileriz. Yedi günün sonunda bu Kaseme tasarruf edilir, yani sahip olunur. Ve yedi günden sonra da her gün en azından yedi kere okumağı katiyyen ihmal etmemelidir. Bu kasemin pek çok hassaları ve tesirleri vardır

  diğer formüllerle devam edeceğiz biiznillah

 2. #2
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2014
  Mesajlar
  351
  Konular
  206
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Üçüncü formül:İster büyük, ister küçük, ister erkek, ister kadın, olsun uyutulmak istenen medyum süje rahat bir yere veya bir koltuğa oturtulur. Avucuna:
  “Ecib yâ târişin ve yâ ebâ deybâcin ve yâ ebâ tarîfın ve yâ ebâ afifin ve yâ ebâ muhammedinil ğavvâsı ve yâ ümmüz zemâzimi ve yâ ümmüz zemâmi ve elbisül keffe ve ferrikul esâbia verfeul yede ilar ra’s” yazılır ve Kasemül Emlâkül Felekiyye (7) kere okunur.
  Kasem tamam olmadan süjenin parmakları yelpaze gibi açılır ve başına götürmeğe başlar ki bu görevlilerin geldiğine ve süjenin vücuduna tasarrufa başladıklarına işarettir. Gereken sorular sorulduktan sonra görevlilere gidebilirsiniz deyip 3 kere sarfıyye ve 7 kere de Ayet el-Kürsî okunup süjenin yüzüne üflenir. Süjeyi hipnotizma uykusundan uyandırılanlar gibi, “Ona kadar saydığım zaman uyanmış olacaksın” denir ve ağır ağır ona kadar sayılır.

Benzer Konular

 1. Ayetel Kürsinin Havasları
  Konu Sahibi Havascı Forum Surelerin Havasları
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 24.Ağustos.2014, 19:13
 2. Bazı Esmaların Havasları
  Konu Sahibi wind Forum Esmaül Hüsna Faziletleri
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 05.Eylül.2013, 01:23
 3. Esma-i idrisiyye Şerhi - 15. isim ve Havasları
  Konu Sahibi RaidenRozz Forum Havas Duaları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Aralık.2012, 22:12
 4. Esma-i idrisiyye Şerhi - 14. isim ve Havasları
  Konu Sahibi RaidenRozz Forum Havas Duaları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Aralık.2012, 21:16
 5. Esma-i idrisiyye Şerhi - 12. isim ve Havasları
  Konu Sahibi RaidenRozz Forum Havas Duaları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Aralık.2012, 20:52

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •