Doğru
Doğru
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tahatili Seba

 1. #1
  wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  11,384
  Konular
  3348
  Tecrübe Puanı
  19

  Standart Tahatili Seba

  Doğru
  havas çalışmalarından olan Tahatili Seba neler için yapılır öğrenelim bakalım;
  Yedi isim olan bu Süryanice isimlere Tahatili seba denir. Bu isimlerin gizli sırları ve özellikleri vardır. Bu Tahatili seba kapalı olan sırdandır. Tahatili sebanın çok büyük bir sırrı olup, bu sırrı çözmeye kimsenin gücü yetmez. Bu isimleri kullandığın müddetçe diğer bilgilerede ihtiyacın olmaz.
  Her ismin başından bir harf alınarak, zimamı olan sekizinci isim Limukfencil ile birlikte okunursa, okuyan kimse askerleri ve gemileri durdurur. Zalim ve cebbarları bozguna uğratır. Kralların karşısında korkusuzca durur. Cin ve şeytan yakmadada bu mübarek isimlerin çok büyük etkisi vardır.

  Tehatıli seba ile herhangi arabi ayın son Çarşamba günü, Kamer de İkizler burcunda iken yaparsın.
  Tahatili seba isimleri budur:

  Liltahtıl Mehtahtıl Kahtaytıl Fehtaytıl Nehhattıl Cehhattıl Lahhattıl.
  Sekizinci isim bu isimlerin baş harflerinden oluşan ve zimamı olan:

  Limukfencil ismidir.
  1. Ruhani şahısları görmek ve onlarla konuşmak istersen: Gusül abdesti alıp, temiz,bir mekanda yetmiş (70) günlük bir halvete gir. iki rekat hacet namazı kıldıktan sonra, her farz namazın ardından Tahatili seba yı yetmiş (70) defa okuyup, yetmiş günü tamamla. Yetmişbirinci gün bir Akbaba kalbine Esma-i seba yı yazdıktan sonra kalbi güzelce yakıp, iyice dövdükten sonra sürme gibi yap. Bu yaptığını altın miliyle gözüne sürme olarak çek. Etrafındaki ruhani şahışları açıkça görürsün. Dilemiş olduğun herhangi birşeyi onlardan istersen, onlar senin istediğini seri bir şekilde yerine getirirler. Dünya ile ilgili haberlerdende seni bilgilendirirler.

  2. Define ve hazinelerdeki tılsımı bozmak veya tılsımlı suyu ve başka manileri iptal etmek istersen: Sekiz adet taş, saksı parçası, deri, lüle taşı, çanak parçası, altın, gümüş, bakır, kurşun, kalay, kağıt veya buna benzer bir şey üzerine Tahatili sebayı hurufu mukatta’ olarak yaz. (Her parça üzerine bir isim) Yazdıktan sonra tılsımlı mekanda yürümeye başla. Mekanda biraz yürü ve birinci ismi önüne at. Biraz daha yürü ikinci ismi önüne at. Böylece yavaş yavaş yürü ve altıncı ismi tılsımlı suyun olduğu yere at. Ama yedinci ve sekizinci ismi sol elinde tutarak mümkün olduğunca elinden bırakma. Eğer bırakırsan huddamlardan zarar görürsün. Böylece o mekandaki maniler veya tılsımlı su iptal olur. İşin bittikten sonra, isimleri attığın yerden almak mümkünse, yedinci ve sekizinci isimleri sol elinde tutarak, sağ elinle attığın isimleri al. Attığın isimleri geri almak mümkün değilse orada kalsın. O iki ismi elinde muhafaza et. Müvekkiller mekan ve mevzilerine dönerler.
  Şayet yanındaki arkadaşların sana bir zarar vermeyi veya seni öldürmek isterlerse, sekizinci ismi sol elinden sağ eline alır ve şöyle dersin:

  Ya huddame hazihil esma-i ihtefüzuni an uyuni bi hakkiha aleyküm.
  (Ey bu ismin hizmetçileri! Beni arkadaşlarımın gözlerinden gizleyiniz). Böylece arkadaşlarının gözlerinden gizlenir, Allah Teala nın izniyle korunursun.

  3. Tılsımlı suyu iptal etmek istersen: Tahatili seba yı taş, yaprak veya kağıt üzerine ayrı ayrı yaz. Yazdıktan sonra tılsımlı su olan mekana gelir, birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü ismi mekanın dört köşesine koyarsın. Geriye kalan üç ismi de tılsımlı olan suya atarsan, su kaybolur. İşin bittikten sonra, suya attığın o üç ismi sudan çıkar. Yoksa su oradan tekrar fışkırarak geri döner.
  Eğer o mekanda zararlı bir şey olursa, mumdan bir suret yap ve suretin elinede bir kılıç veya mızrak yaptıktan sonra, suretin üzerine Esma-i sebayı nakşet. O sureti oraya takdim et. Tılsım Allah c.c. ın izniyle iptal olur.

  4. Yedi adet ufak taş alıp, her taşın üzerine Tahatili sebayı birer defa okuduktan sonra, taşları sağına, soluna, arkana ve önüne atarsan, düşmanlarının gözlerinden Allah c.c. ın izniyle gizlenirsin.

  5. Tılsımlı olan mekanda ateş ve dumanı iptal etmek istersen: Bir miktar ateş alıp, ateşin üzerine tayyib bir buhur atarak, Esma-i seba yı okursun. Daha sonra Esma-i sebayı bir tabağa yazıp, yazıyı su ile sildikten sonra, azar azar yürüyerek, suyu o mekana serp. Ateş ve duman o mekanda iptal olur.

  6. Tılsımlı mekanda çirkin ve vahşi suretler (Yılan, Akrep, Aslan, Katır ve yırtıcı hayvanlar gibi) karşına çıkarsa, o hayvanın şeklini mumdan yaparsın. Yapmış olduğun suretin üzerine Esma-i sebayı nakşedip, şekli buhurlarsın. O şekli tılsımlı mekana atarsan, tılsım Allah c.c. ın izniyle batıl olur.

  7. Tılsımlı mekana girdiğin zaman kapı üzerine kapanırsa, Esma-i sebayı kapının üzerine yazarsan, tılsım iptal olur ve kapı açılır. Veyahut birinci ismi eşik altına, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci isimleri mekanın dört köşesine, altıncı ismi ise mekanın ortasına koyarsın. Yedinci ismide sol elinde tutarsan, Allah Teala nın izniyle bütün maniler, tılsımlar ve hareketler iptal olur.

  8. Tılsımlı suyu iptal etmek için: Esma-i sebayı herhangi bir şey (Deri, kağıt, kurşun ve benzeri) üzerine ayrı ayrı yaz. Tılsımlı mekana geldikten sonra ağır ağır yürüyerek birinci ve ikinci ismi sağ tarafına, üçüncü ismi sol tarafına, dördüncü ismi arkana, beşinci ismi önüne, altıncı ismi mekanın ortasına, yedinci ismi mekanın kapısının yanına, sekizinci ismi ise tılsımlı suya at. Çünkü sekizinci isim suyu iptal içindir. Ama sekizinci isimle beraber şu Ayeti Kerime leri yazarsın:

  Bismillahirrahmanirrahim. Ve yürsile aleyha husbanen mines sema-i fetusbiha saiden zeleka. Ev yüsbiha maüha ğavran felen testetıa lehü taleba. Ve yeselüneke anil cibali fekul yensifüha rabbi nesfa. Feyezeruha kaan safsafa. La tera fiha ıvecen ve la emta. Ve inna zehabin bihi le kadirun. Cebbarun fekale ya rabbi biyüsrin yübsirun ğavran yübsirun kema yübsirul bahri li musa ibni imran ve kema yübsirul ürdüne li isa ibni meryem aleyhisselam. Senestedricühüm min haysü la ya’lemün.

  Böylece su durur ve tılsım iptal olur. Veyahut sekizinci isimle beraber şu Ayeti Kerime yi:

  Bismillahirrahmanirrahim. Kul eraeytüm in esbeha maüküm ğavran femen ye’tiküm bimain muın.
  Bir çanak üzerine yazıp suya atarsan, suyun yardımcısı mahfolur. ve su durur.

  23. Nazar olmuş kimse için, Esma-i sebayı su üzerine oku ve suyu nazar olan kişiye içir. Daha sonra yedi karış uzunluğunda keten olan bir ip alıp, Esma-i sebayı bir defa ipin üzerine oku ve ipi o kişinin üzerinde bir defa çevir. Aynı ameli altı defa tekrar et. Yedi defa okuyup çevirdikten sonra, o kişinin sağ omuzundan, sağ eline kadar ölç. Aynı şekilde sol omuzundan sol eline kadar ölç. Eğer ip iki tarafındada aynı gelirse, o kişide nazar yoktur. Eğer ip uzarsa, nazar değiren onu seven birisidir. Eğer ip kısalırsa, onu sevmeyen kötü gözlü
  birinin nazarı değmiştir. Bu işlemi ip normal olana kadar devam edersin. Ama sen o kişinin etrafında ipi çevirirken sakın ipi yere koyma! Amelini tamamladıktan sonra ipi dürer ve nazarı olan kişinin üzerine asarsan, Allah c.c. ın izniyle şifa bulur.
  27. Bağlı birini çözmek veya sihirli olan birinin sihrini iptal etmek istersen: Birinci ve sekizinci ismi yedi adet kağıt üzerine yaz.
  Yazdıktan sonra, bağlı olan kişinin altında şöyle diyerek:

  Ya huddame hazel ismi hallu zekere fülan ibni fülaneh an ferci fülanete binti fülaneh.
  kağıtları ardı ardına yakarsan, o kişinin bağı çözülür.
  Veya sihirli kimse için olursa, şöyle diyerek:

  Ya huddame hazel ismi hallul eshari an fülan ev fülanete.
  kağıtları ardı ardına yakarsan, o kişinin sihri iptal olur.

  28. Bir insanı veya bir hayvanı nazardan korumak istersen: Pamuk tan bir ip parçası al ve bedenine göre (O kişinin veya hayvanın) ipi ölç. Ölçtükten sonra yedinci ismi yedi defa okur ve şöyle dersin:

  Ya huddame hazel ismi israfü ma bi hazihil cüsseti minel ayn.
  Kişi veya hayvan Allah c.c. ın izniyle nazardan emin olur.

  devamı var arkadaşlar...
  "Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma."
  Hz. Muhammed


 2. #2
  wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  11,384
  Konular
  3348
  Tecrübe Puanı
  19

  Standart

  31. Zarar veren zararlı kuşları ve hayvanları ekili olan tarlaya zarar vermelerini önlemek ve uzak tutmak için: Birinci, dördüncü, yedinci ve sekizinci isimleri dört adet çanak parçası üzerine yazıp, tarlanın dört tarafına gömersen, onlar o tarlaya giremez ve zararda veremez.

  42. Evlenememiş veya sihirle kısmeti bağlanmış olan bir kızı evlendirmek istersen: Esma-i sebayı yedi adet kağıda tek tek yaz. Her gün güneş doğarken bir ismi suyla ezip, bu suyu aç karınla içsin. Sekizinci gün Esma-i sebayı bir kağıda yazıp, bu hirzi kız üzerinde taşır. Esma-i seba bir daha yazılıp, kız bununla gusül ederse, kırk güne değin, Rabbimiz onu bilmediği yerden nasibi ile rızıklandırır. Bu mesele sahih olup mücerrebdir.

  43. Herhangi bir dilek için sekizinci ismi avucunun içine yaz. Daha sonra ihtiyacını gidermek istediğin kişi ile tokalaşırsan, hacetin Allah c.c. ın izniyle yerine gelir.

  44. Suçsuz yere hapse düşmüş bir kimseyi hapisten kurtarmak istersen: Sekizinci ismi bir kağıda, altıncı ismide ayrı bir kağıda yaz. Mahkumun yanına git ve iki kağıdıda ona ver. Mahkumun yanından ayrılırken, altıncı ismin yazılı olduğu kağıdı geri alıp, sekizinci isim yazılı kağıt onda kalsın. Sekizinci isim yazılı olan kağıdı mahkum üzerinde taşırsa, en kısa zamanda hapisten çıkar.

  45. Dargın olan karı kocayı barıştırmak için: Altıncı ismi yenecek bir şey üzerine yaz ve bunu erkeğe yedir. Yedinci ismide kadına yedirirsen, Allah c.c. ın izniyle karı koca barışır

  50. Geceleri korkan çocuk için: Esma-i sebayı bir kağıt üzerine yazıp, yazıyı su ile imha ettikten sonra, bu suyu gece gündüz korkan çocuğa içirirsen, çocuk bir daha korkmaz. Esma-i sebayı bir daha yazıp çocuk bu hirzi üzerinde taşırsa, ebediyyen ağlamaz ve korkmaz.

  51. Uyumayan çocuk için: Esma-i sebayı Geyik derisi üzerine şu Ayeti Kerime ler ile yaz:

  Bismillahirrahmanirrahim. Efemen hazel hadisi ta’cibün. Ve tadhaküne ve la tebkün. Ve entüm samidün.
  Yazdıktan sonra deriyi uyumayan çocuğun başı altına koyarsan, gece gündüz rahatça uyur. Allah c.c. ın izniyle.

  52. İnsanlardan uzak bir mekanda, Cuma günü birinci saat olan Zühre saatinde, Kamer de dolunay halinde iken, yedinci ismi bir kağıt üzerine yaz. Yazdığını su ile silip bu suyu matlubuna içir. Daha sonra Esma-i sebayı yazıp, bunuda su veya yemeğinde yedirirsen, matlubun senden bir an bile olsa ayrılmaz. Sahih olup, defalarca tecrübe edilmiştir.
  "Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma."
  Hz. Muhammed


 3. #3
  wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  11,384
  Konular
  3348
  Tecrübe Puanı
  19

  Standart

  53. Erkekliği bağlanmış kimseyi çözmek istersen: Sekizinci ismi Misk ve zaferan ile yazıp, yazıyı su il sil. Erkekliği bağlanmış olan kimse, o suyu aç karınla yedi gün içerse, Allah c.c. ın izniyle bağı çözülür ve karısıyla birleşir.

  61. Sara hastasının cinini getirtmek istersen: Saralının avucuna birinci, ikinci ve sekizinci isimleri yazdıktan sonra, saralının üzerine aşağıda gelecek olan azimeti yirmibir (21) defa okursan, hasta sara olur. Sara olunca sekizinci ismi hasta konuşana kadar oku ve hastaya konuşmasını emret. Hasta vasıtasıyla cinle konuş. Cine hangi kabileden olduğunu, niye geldiğini ve hastayı niçin rahatsız ettiğini sorarsın. Sonra cinle anlaşıp, hastanın vücudundan çıkmasını emredersin. Bundan sonra, bir tabak içine Tahatili sebayı (Esma-i seba) yazıp, su ile yazıyı sildikten sonra, bu suyu hastanın yüzüne serpersin. Eğer cin çıkarsa, hasta sabahladığı zaman, dışarı çıkmasını söyle. Hasta dışarı çıkarsa, o hasta için bir kağıt üzerine Esma-i sebayı, Ayetel kürsiyi ve sure-i Haşrın son dört Ayetini şu tertip üzere yaz:

  Bismillâhirrahmânirrahîm. Liltahtîl mehtahtîl kahtaytil fehtaytîl nehhattîl cehhattîl lahhattîl Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyul kayyûm. Lâ te'huzühü sinetün ve lâ nevm. Lehü mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ard. Men zellezî yeşfeu ındehü illâ bi iznihi ya'lem. Mâ beyne eydîhim. ve mâ halfehüm. Ve lâ yuhîtûne bi şeyin min ılmihi illâ bimâ şâ'. Ve sia kürsiyyühüs semâvâti vel arda ve lâ yeûdühü hıfzihümâ ve hüvel aliyyül azîm. Lev enzelnâ hâzal kurâne alâ cebelin leraeytehü hâşian mütesaddian min haşyetillâhi ve tilkel emsâlü nadribühâ linnâsi leallehüm yetefekkerûn. Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hüve âlimül ğaybi veş şehâdeti hüver rahmânür rahîm. Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hüve el melikül kuddûsüs selâmül mü'minül müheyminül azîzül cebbârül mütekebbirü sübhânallâhü ammâ yüşrikûn. Hüvallâhül hâlikul bâriul musavviru lehül esmâül Hüsnâ yüsebbihü lehü mâ fîs semâvâti vel ardı ve hüvel azîzil hakîm.

  Bu hirzi saralı üzerinde taşırsa, Cin bir daha Allah'ın izniyle hastaya dönmez ve hasta sara illetinden kurtulur.
  Saralını üzerine 21 defa okunacak azimet budur:

  Bismillâhirrahmânirrahîm. Aksemtü aleyküm yâ ma'şeral ervâhır rûhâniyyeti ecîbû bi âhiyyen şerâhiyyen Vet tûr. Ve kitâbün mestûr. Fî rakkın menşûr. Vel beytil ma'mûr. Ves sakfil merfû'. Vel bahril mescûr. İnne azâbe rabbike levâkı'. Mâ lehü min dâfi'. Ecîbû yâ men yelmeul berku havlehü telmîan. Ve bi mevâkıın nücûm ve innehü le kasemün lev ta'lemûne azîm. Ecib yâ rahyâtıyyen ve yâ henkayâîl ve yâ tahtayâîl ve yâ asheyâîl ve yâ kesfeyâîl ecîbû bi hakkiş şüââtil muhrikâti vel envâril mudîâni şefâyeşin şefâyeşin şefâfin şefâfin helhelyûhin mermâmerahin kathebâen ecîbû bi hakki mehyâlûşin işkaşkaleşin şekâşikın ve lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm. Ve mîhin berâhın. Kul rabbihküm bil hakki ve ente hayrul hâkimîn. Ecîbû yâ afârîtel ardı ve yâ mânıhu ve yâ kalîhu ve yâ firkaten nâri ve yâ zevbeatü ve yâ meymûnü ve yâ bürkânü ve yâ şemhûreşü ve yâ ebyadü ve yâ mürretü ve yâ ahmerü tevekkelû bi hakki heyhâtin heyhûtin heyhûtin heyhûtin taymûtin taymûtin eşşâşin eşşâşin. Hüvallâhül kebîrul müteâl. Ecîbû yâ huddâme hâzihil esmâi vel havâtimi ecib yâ demîın ve ente yâ veydâın ve ente yâ katbîlin ve ente yâ şeftâlin ve ente yâ şeynûfâlin ve ente yâ erşiyâlin ve ente yâ edğıyâlin ve ente yâ senkâdin ve ente yâ vedhâlin ecîbû vefalû mâ tü'merûne bihi vahdurû âridu hâzihil cüsseti ve enzilû aleyhi bi sıyâtiküm ve makâmiıküm ve emrû- hü en yentıka bi hakki men netaka lehü küllü şeyin ve lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm.
  "Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma."
  Hz. Muhammed


 4. #4
  wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  11,384
  Konular
  3348
  Tecrübe Puanı
  19

  Standart

  64. Hastaya musallat olan cinleri yakmak istersen: Üçüncü, dördüncü ve sekizinci isimleri kırmızı bir mum parçası üzerine yazdıktan
  sonra, şöyle deyip:

  Ahriku ya huddame hazihil esma-i.
  mumu yakarsan, seri bir şekilde yanarlar.
  Bu isimler için bütün ruhaniyet üzerine itaat vardır. Sen bu isimlerle Cin ve cin kabileleri üzerine hakim olursun.
  Her ismin Kurani Kerimde bir Ayeti Kerimesi vardır. Sen bu isimlerle beraber bu Ayetleri yazarsın.
  Birinci isim ve Ayeti Kerimesi:

  Liltahtil. Ve kul cael hakku ve zehekal batılü innel batıle kane zehuka.
  İkinci isim ve Ayeti Kerimesi:

  Mehtahtil. Ve kadimna ila ma amilü min amelin fecealnahü hebaen mensura.
  Üçüncü isim ve Ayeti Kerimesi:

  Kahtaytil. Feiza cae vadü rabbi cealehü dekkae ve kane vadü rabbi hakka.
  Dördüncü isim ve Ayeti Kerimesi:

  Fehtaytil. Kale musa ma citüm bihis sihru innallahe seyubtı- lühü innallahe la yuslihu amelel müfsidin.
  Beşinci isim ve Ayeti Kerimesi:

  Nehhattil. Ve innehü li kitabün aziz. La yetihil batılü min beyni yedeyhi ve la min halfihi tenzilün min hakimin hamid.
  Altıncı isim ve Ayeti Kerimesi:

  Cehlattil. İleyhi yesadül kelimüt tayyibü vel amelüs salihu yerfeuh.
  Yedinci isim ve Ayeti Kerimesi:

  Lahhattil. Fevekaal hakku ve batale ma kanü yamelün:
  Yapacağın bütün amellerde önce dört rekat namaz kılar ve her rekatta bir Fatiha, bir defa Nasr suresi ile şu Ayeti Kerimeleri oku:

  Bismillahirrahmanirrahim. Feinnema yessernahü bi lisanik. Seyecalüllahü bade usrin yüsra. La tehafü derekan vela tahşa
  inneni meaküma esmau ve era.
  Namazdan sonra bir defa Esma-i sebanın Azimetini okursun. Esma-i seba nın Azimeti budur:

  Bismillahirrahmanirrahim. Ve bihi nesteınü bi havlillahi ve kuvvetihi ve azimü esmaihi ve ayatihi azemtü aleyküm ya meaşirer ruhaniyyeti bi izzi izzillahi ve bi nuri vechillahi ve bi izzeti esmaillahi ve bima cera bihil kalemi min ındillahi illa ma akbeltüm ve ecebtüm ve ateytüm ve esratüm li kadai haceti bi hakkil envaril mudıeti ve bi hakkil esmail behiyyeti veş şeaati arşiyyeti ve bi hakkil esmaillahil mektubeti fi kalbiş şemsi vel kameri ve bi hakkil kadiril kahirul cebbarillezi kale lis semava-ti vel ardı itiya tavan ev kerhan kaleta ateyna taiın. Fekaddahünne seba semavati fi yevmeyni ve evha fi külli semain emraha ve zeyyennes semaed dünya bi mesabiha ve hıfzan zalike takdirul azizül alim. Akbilü ve esrau ya sarfeyail ve ya semsemail ve rukyail ve ya zevbeyail ve ya tahyail ve ya hemsamail ve ya cebrail ve ya mikail ve ya herkayail elvahan elacele essaate ihbutu ila hazel mekane ve asrifu min fihi minel ımari ves sükkani attılühü harakatihe ve tensefü ma bihi vahmedu ve eniranihi ve ebtılü mevaniahü minel cihati cemian bihakki tayhubin keyhubin yeteğubin seyğubin ve bi hakkillezi yuhyi ve yümitü ve batahi ve yessir ifalü ma tümerune Bi hakkil aliyyül ala elvahan elvahan elacele elacele essaate essaate.
  "Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma."
  Hz. Muhammed


 5. #5
  wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  11,384
  Konular
  3348
  Tecrübe Puanı
  19

  Standart

  Bilki: Esma-i seba mübarek isimlerdendir. Bu isimlerin içinde en yüce isim yedinci isimdir. Yedinci ismi engelli mekana bırakır isen, bütün hareketler iptal olup, yerine geri dönemez. Hatta asker lerde isimlerin içinde bulunduğu müddetçe yerlerine dönemezler.

  Beşinci isim manileri (engelleri) iptal etmek içindir. Yedinci isim tılsımlı suyu iptal etmek içindir. Sekizinci isim gözlerden gizlenmek için olup, en güzel isimdir. Bu emaneti boynuna bir borç bilip iyi koru. Allah Teala muvaffak etsin.
  Bazı nüshalarda şöyle denmiştir: Birinci isim mekanın kapısına ikinci isim mekanın ortasına, üçüncü, dördüncü ve beşinci isimleri ise avucuna yazıp, olabilecek herhangi bir durumu veya bir olayı veya engelleri avucunla karşılamak içindir.

  Bu amellerin buhurları şunlardır: Buhuru meryem, hindiba tohumu, hıyar tohumu, kaşşe tohumu, lübani zeker, meyatü saile, muklil ezrak, senderus, ud ve amber dir. Bu buhurların hepsini yumuşakça dövüp, fındık miktarı kadar haplar yapıp gölgede kuru- tur ve amel zamanında buhurlarsın.
  Diğer bir nüshada buhurlar şu şekilde belirtilmiştir: Lüban, senderus, muklil ezrak, buhuru meryem, keffi meryem, meyatü saile ve timsah derisidir. Bunları birbiriyle karıştırıp güzelce döver, hap şeklinde yaptıktan sonra, amel zamanı ateşe atarak yakarsın.

  Bu isimlerin yedi adet hatemi vardır. Her ismin hatemi şerefi şems de veya şerefi kamer de altın veya gümüş üzerine nakşedersin. Ama levhaların ağırlığı yedi miskal (4,5 gr.) veya yedi dirhem (3,25 gr.) olmalıdır.

  Her hatem için izmar (gizli), tencim (yıldız), zecr (menetmek) ve ihrak (yakmak) vardır. İzmar okudukça yukarıdan aşağıya, tencimde aşağıdan yukarıya, ihrakta yukarıya doğru, zecrede aşağıya doğru okursun. Bu hatemler bütün ruhaniyete ilaçtır. Yakmak, sara, baş ağrısı, perdelemek, gizliyi ortaya çıkarmak, bundan başka, taslit, menetmek, zelzele, yıkmak, ateşi meydana çıkarmak ve acaibi meydana çıkarmada birçok özellikleri vardır. Bu hizmete ulaşmak isteyen kişi bu hatemleri bilirse, ulvi ve süfli ruhanilerin hepsi itaat eder. Bunlarla bütün aleme iftihar eder ve istediği herşeyi elde eder.
  "Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma."
  Hz. Muhammed


 6. #6
  wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  11,384
  Konular
  3348
  Tecrübe Puanı
  19

  Standart

  Yedinci hatem amel bakımından en kuvvetli ve en büyüğüdür. İcabet bakımından en süratlisi, hatemlerin en iyisidir. Yedinci hatemle diğer hatemlerin işi iptal olur. Çünkü hepsi yedinci hateme bağlıdır. Diğer hatemler yedinci hateme muhabbet ve itaat ederler. Altı hatemin hizmetçileride yedinci hatemin hizmetçisine hizmet ederler.

  Bu isimlerin sırrı harflerin sırrından çıkmıştır. Bu Esma-i seba anasırı erbaa üzerine mürekkebtir. Anasırı erbaaki bütün ervah ondandır. Ruhu bunun altındadır.

  İlim ehlinin yanında devir esmasıyla bilinen isimlerden iki isim vardır. Bu iki isim, başında ve sonunda lam harfi bulunan isim lerdir. Bu ismi azamdır. Bunu veliyyullah ve fadıllardan başka hiç kimse bilemez. Bütün ülemanın yanında ismi azamın birinci ve yedinci isim olduğu söylenir. Bütün ulvi ve süflü olanlar bu mülükü sebaya bağlıdır. Sen! Kasem ve Azaim okumayı murat ettiğinde:

  Bi hakkil ismillezi evvelühü lamun ve ahiruhu lam.
  Buda ikinci kasemdir. Başı aynı sonuda başı gibi olan isim, isimlerin başından alınmıştır. Ayrıca çok yüce bir değeri vardır. O her şeyi kendi yerine koyar. Sarfı ve Azimeti bozan engelleri ortadan kaldırıp, her şeyi yerli yerince mekanına koyar. İsimlerin hatemide bunlardır.

  Yapacağın her ameli iyi düşün, yapacağın amelin şartlara uygun olduğunda ve tasrifte (Kullanmak) onların usülüne uyarsan, bütün amellerin sahih olur.
  Tehatili seba isimlerinin kıymeti büyük olup, sayılamayacak kadar çok özellikleri ve faydaları vardır. Bazı ülemalar bu isimlerin şerefiyle ilgili şu manzumeyi yazmışlardır.

  Fefil hurûfi ulûmi lestü ebdüyihâ
  Hattâ ecidü tâliben yerdî meânîhâ
  Yâ tâlibel ilmi lâ yatlib bihi bedelâ
  Elılmü hayrun mined dünyâ ve mâ nîhâ
  Mimmâ yerânî alel kalbî fektümühü
  Ebdet tenevvühü fî sirri enacîhâ
  Fes sirru hamsûne illâ vâhidun adedâ
  Fel yettekillâhi rabbel arşi kârîhâ
  Hurûfihâ bürrizatmin ğayrivâsitatin
  Ve kânes sirri minhâ fî meânîhâ
  Vallâhü vallâhü îmânen müekkidetin
  Lâ yelhakul havfü yevmen kaddu kârîhâ
  Tââtühâ aşeraten eydan ve erbaaten
  Vel hâü tisa hurûfin fî mebânîhâ
  Vel yâü ıdtühâ sebun ve vâhidetün
  Vel mîmü vel kâfü vitrün hâkezâ fîhâ
  Ve fâü ve nûnun hâkezâ vel cîmü vâhidetün
  Vel hâü harfün vâhidün yüvâfîhâ
  Vel lâmü temâmü hurûfin hünne müfredetün
  Ve ıddetül ferdi sebun fî mecârîhâ
  Ünzur terâlafzahâ ışrîn zâidetün
  Şüfan ve vitran hâkezâ hakeme bârîhâ
  Yâ kâriel esmâ eminet miner reddi
  Felâ yehâfü aleyke mâ demtü kârîhâ.
  Harflerin içinde ilimler vardır, meydana çıkaracak değilim
  Manasını bilecek talip buluncaya kadar
  Ey ilme talip olan! Bununla bedel talep etme
  İlim dünya ve içindekilerden daha hayırlıdır
  Kalbime geleni ve gördüğümü gizledim
  Sırrımda yücelik oldu, onunla münacat ederim
  Sır bir adet dışında elli dir.
  Bunu okuyan arşın rabbi olan Allah tan korksun
  Vasıta olmaksızın harfleri meydana çıktı
  Bunda sır manalarındadır
  Allah'a yemin ederim ve kuvvetli imanla iman ederim
  Okuyana hiçbir gün korku ulaşmaz
  Bunun Tı'ları on ve dört tür.
  Asıllarında harflerin dokuzu He dir
  Ye nin sayısı yedi ve bir dir
  Mim ve Kaf harfi burada ve böylece birdir
  Fe ve Nun harfide böyledir ve birdir
  Cim harfide birdir, buna uyarak Hı da birdir
  Harflerin sonunda tek olan Lamdır
  Gelişinde tekin sayısı yedidir.
  Sen bak lafzına yirmiyi fazla görürsün
  Çift ve tek olarak Bârî Teala böyle hükmetti
  Ey bu isimleri okuyan! redden emin ol
  Okuduğun müddetçe sana korku yoktur.
  "Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma."
  Hz. Muhammed


 7. #7

  Üyelik tarihi
  28.Eylül.2014
  Mesajlar
  24
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  5

  Standart

  teşekkürler

Benzer Konular

 1. Mülükü Seba-Zecr Kasemi
  Konu Sahibi Havascı Forum Havas Duaları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 22.Ağustos.2014, 18:26
 2. Esma-i Tahatili Seba
  Konu Sahibi RaidenRozz Forum Havas Duaları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 02.Ocak.2013, 20:09

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •