Doğru
Doğru
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vefk İlmi Bilgilerini Öğrenin

 1. #11
  üstünkural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  740
  Konular
  407
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart

  Doğru
  Vefkin etkisi

  Belirli bir amacı elde etmek için yapılan vefk, kurallarına uygun yazıldıktan sonra, derecelerinin hizmetlilerinin isimleri bulunur. Bu hizmetliler dua ve yemin vasıtasıyla istenen işlerde Allah'ın(CC) izniyle görevlendirilir, böylece etkili olur.

 2. #12
  üstünkural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  740
  Konular
  407
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart

  vefk hazırlanırken hangi bilgiler gereklidir

  Vefkin yapılış kurallarını bilmek gerekir, bundan başka, burçlar, burçların özellikleri, uğurlu gün ve geceleri, birbirleri ile olan dostluk veya düşmanlıkları, burçların yönetici gezegenleri, gezegenlerin birbirleriyle olan dostluk ve düşmanlıkları, gezegen (yıldız) saatleri, gezegenlerin tütsüleri, günlerin ve gezegenlerin hizmetlilerinin isimleri ve vefkin derecelerinin hizmetlilerinin isimlerini bulma metotlarını da bilmek gerekmektedir.

 3. #13
  üstünkural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  740
  Konular
  407
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart

  Vefk'in sözlük anlamı uyumdur, vefkin sağdan sola, yukarıdan aşağıya veya bir köşeden diğer köşeye olan evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğu için bu adı almıştır (Eğer harflerden ya da kelimelerde oluşmuş bir vefk ise kelimelerin ya da harflerin ebced hesabıyla toplamlarının birbirine eşit olması gerekir) dini terminolojide ise vefk, tesirli dua demektir.  Vefk bir dörtgen içinde birbirlerini dik olarak kesen doğruların arasında meydana gelen dörtgenlere, belirli zaman ve şartlarda, belli kurallar ile sayılar, sayıların değerlerinde harfler, kelimeler ya da sayıların, harflerin ve kelimelerin beraber yazılmasıyla meydana getirilen şekildir.  vefk ilmi uzun süre çalışmalar isteyen bilgi birikimi ve tecrübe gerektiren bir ilimdir havas ilminin bir dalıdır diyebiliriz evet dediğiniz gibi yeni başlayanlar için çok zordur çok ince ayrıntılar olduğu için uzun süre çalışanlar bile hata yapıp başarısız olabiliyor ama imkansız diye birşey yok tabi biraz sabır ve emekle öğrenilebilir başarıya ulaşılabilir

 4. #14
  üstünkural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  740
  Konular
  407
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart

  Vefk ilmi hakkında çok şey yazılıp çizilmiştir okuduklarım içerisinde yanlış bilgiler yer alsada oratk ve doğru olan noktalarda vardı tecrübelerime istinaden doğru bulduğum ve biraz daha farklı vefk ilmi bilgilerini yazacağım inşallah.Daha vefk yazılımı ile ilgili geniş bilgiler vermeye çalıştık burada ise vefk ilmi nedir konusuna açıklık getirmeye çalışalım  Büyük islam alimleri vefk terip etmek üzerine çok çalışmalar yapmışlardır.Vefk tertibi hesap (matematik) ilmine dayanır, Yukarikibahislerde de geçtiği üzere her harfin (Arabi harfler) karşılığı olarak bir rakam sayı bulmuşlardır. Bu rakam ile bütün Esma! ilâhinin adetleri bulunmuş hatta Kur'andaki bazı sürelerin harfleri rakamlara çevrilerek toplamı hesap edilmiş ve bununla Vekfler tanzim olunmuştur. Bir Vekfi yazmak o Esmayı ve ya âyet kat sayısıyle yazmaya eşit olduğunu söylemişlerdir; insanların üzerindeki manevî hastalıkları def etmek için eskiden böyle Vekfler yapılır» O şahıs bunu üzerinde taşırdı ecnebüer buna «Maskot» tabir ediyorlar. İslâm dininde nazarın değdiği cihetle nazarcıların ve düğüm bağlıyan üfürükçülerin Şerrin'den Allah'a sığınmak vardır. İşte Sûrei Feâk bundan bahseder ve bizatihi Hazreti Peygambere yapılan büyünün bozulması için bu âyetin geldiğini tefsirler beyan eder. Sûrei Nas'-tada Şeytan ve Çin'den bahsolunur ve bunların şerrinden Allaha sığınmamız emrolunur. Kur'anda Çin'den bahseden Cin Sûresi ve Rahman Sûresi de var. Ve daha bazı sûrelerde de mevcut insanlar zaman zaman kendilerini rahatsız eden bu görünmez varlıkların şerrinden korunmak için muhtelif çarelere baş vurmuşladır. Dini folklorumuzda bunlara ait bir çok misaller mevcuttur.

  îşte bu Vefk'de bunlardan biridir. Şimdi bunu açıklayalım.

  Her harfin bir sayı olarak karşılığı var diyorduk Eski Arabî yazıda 28 harf mevcuttur. Bu harfler ebeet sırasına göre evvelâ 1 — den ona ve sonra Onar onar ve yüzer, yüzer sayıya çevrilmiştir.

 5. #15
  üstünkural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  740
  Konular
  407
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart

  vefk yazarkende şu şekilde niyet edilmeli

  "Ya Rab. Sen Kâdiri mutlaksın. Senin emir, iraden ve iznin olmadan hiç bir şey husül bulamaz. Sen Vaadinde sadıkı hafî ve sözünü mutlaka tutansın. Bana dua edin, icabet edeyim buyurdun. Kemâli lütuf ve kereminden

  ..... (Şu, şu işimde) ... bana inayeti rabaniyeni yâver ve

  hidayeti sübhaniyeni rehber buyur. Âmin."  Niyetten sonra, yapılacak olan vefke uygun olan tütsü yakılarak yazım işlemi başlar.

  Veklerin her biri ayrı bir yıldıza ait olduklarına göre yapılacak olan vefkin yapılış amacına uygun bir yıldız saati seçilmeli ve o saatin vefki yapılmalı, yine o yıldıza ait tütsü yakılmalıdır.

 6. #16
  üstünkural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  740
  Konular
  407
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart

  Vefkte Başarısız Olma Nedenleri

  Genel olarak, yapılan ve üzerinde çalışılan vefklerin çoğu başarısız olmaktadır ve bunun bir çok mantıklı nedeni vardır.

  Herşeyden önce Güneş ve Ay açıları altında yapılması gereken vefklerin hesaplama ve yazılım farklılığı unutulmuştur. Ayrıca çok gerekli olup olmadığı bilinmemekle beraber Erkek ve Dişi vefkler kuralı uygulanmaz. Tabii vefklerin başarısız olmalarının sebebi bunlarla sınırlı değildir.

  Vefk yapmaya heveslenen çoğu kimse, herhangi bir kitapta gördüğü, ne işe yaradığını okuduğu bir vefki, yapım ve hazırlık kurallarına hiç bakmadan aynen kopya etmekte ve sanki düz yazarmış gibi haneleri satır satır yazmaktadır. Bu şekilde yapılan vefke, vefk demek bile doğru değildir. Bu, aptal bir yazılı, çizili kağıttır. Vefki çalışır hale getiren onu vefk saydıran şey üzerine yüklenen enerjidir ve bu enerji yazılım bir yana daha düşünce, hazırlık aşamasında yoğunlaşmaya başlar. Vefkin yazılışında belli sıranın izlenmesi, her hanenin yazılışında bir besmele çekilmesi veya bir salavat okunması ya da isteğe göre seçilen bir ayetin veya

  duanın okunması hep, vefke enerji yükleyen şeylerdir.

 7. #17
  üstünkural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  740
  Konular
  407
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart

  Okumalarda dikkat edilecek hususlar

  Vefki yapılan ayet, esma veya vefkin duası hergün kesinlikle gerektiği kadar ve gereken adedde, gereken gün sayısınca okunmalıdır. Gerekenden az veya fazla okumalar etkilerde karışıklıklara ve çalışmaların boşa gitmesine neden olabilir. Okumalar vefkin ait olduğu yıldızın saatinde yapılmalıdır ve

  en uygun zamanlar, istenen yıldız saatinin, gece yarısından sabaha kadar olan zaman dilimine denk gelmesidir.

  Gereken okumaların haricinde ayrıca, vefkin Ulvî, Suflî ve şerli hâdimleri bulunarak amacın gerçekleştiri için gereken şekilde yönlendirilmelidirler.

  vefklerin Ay ve Güneş ışınlarına direk olarak maruz bırakılmamaları ve yere düşrülmemeleri de ayrıca tavsiye edilen şeyler arasındadır

 8. #18
  üstünkural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  740
  Konular
  407
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart

  Vefk kimlere etki eder  Vefkler sadece kişiye özel olup ancak kime hazırlandıysa o kişi fayda görür. Mesela evlilik muhabbeti için hazırlanan bir vefk kime hazırlandıysa sadece o vefk’ten o kişi fayda görür. Diyelim ki bir karı koca arasına vefk hazırlandı ve huzursuzluk devam eden evlilik düzeldi. Bu vefk in işi bitti deyip başka bir kişiye verilmesi yada bir başka kişinin de aynı vefkle evliliğindeki problemlerin hallolması mümkün olmaz. Çünkü vefk sadece kişiye özel ve işin mahiyetine göre hazırlanır ve sadece kime hazırlandıysa o kişiye fayda verir.

 9. #19
  üstünkural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  740
  Konular
  407
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart

  vefk çalışmalrı çalışmalar ay büyürken, olumsuz çalışmalarsa Ay küçülürken yapılmalıdır. Güneş ve Ay aynı burçtayken yani Birleşim halinde cfsayıldıkları zamanlarda genel kural olarak hiç bir konu hakkmda vefk yapılmaz.

  Bu genel kurala rağmen Güneş ve Ay aynı burçtayken ve özellikle de Karaay • zamanında yapılacak olan özel çalışmalar da vardır. Bu çalışmalar çok şerli kabul edilen şeylerdir ve ilerdeki bölümlerde bunlarla ilgili bilgi ve örnek çalışmalar verilecektir. Şimdilik, Güneş ve Ay aynı burçtayken vefk yapılmıyacağını bilmek yeterlidir.

  Güneş ve Ay'm birbirlerine yaptıkları açılara göre hangi tarz vefk yapılacağmı belirledikten sonra Yapılacak işin Sert veya yumuşak tabiatlı olmasına göre Ay'm büyüme veya küçülme aşamasında oluşuna bakılır. Bu iki madde değişmez ve şart şeylerdir.

  Bundan sonra Ay'ın, küçülme ya da büyüme dönemleri içinde hangi menazillerde olduğuna dikkat edilir ve yapılacak olan işin karakterine göre uygun bir menazil belirlenir.

  Bundan sonra da vefkin ait olduğu yıldızm günü düşünülür ve çalışmanın o güne denk getirilmesi mümkünse o gün ya da o yıldızm gecesinde başlanır. En son olarak da günün saat dağılımı bulunarak vefkin yıldızının saati belirlenir.

  Bütün bu sayılan faktörlerin bir araya getirilmesi çok zor değildir fakat bazı durumlarda belli bir vefkin yazılabilmesi için gereken en uygun zamanın gelmesi iki veya üç ay da sürebilir. Buyüzden de sadece gün veya gece saatleri

  kollanarak, günün hangi gün olacağı, yani gereken yıldızın günü olması ihmal edilebilir. Ya da Ay menazilleri fazla dikkate alınmayabilir fakat en ideali herşeyin yerine oturmasıdır.

 10. #20
  üstünkural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2012
  Mesajlar
  740
  Konular
  407
  Tecrübe Puanı
  7

  Standart

  Vefk yazmadan önce 100 istiğfar 100 salavat ve aşağıdaki dua okunur

  "Allahümme ya Bedies semavati vel ard. Ya Zülcelalivelikram. Ya Sarihal mustasrihin. Ya gayasel müstagisin. Ya Mücibetmüdttaririn. Ya İlahelalemin. Min keatlübü haceti ve ente alemü. Bi ha fakziha. Bi havlike ve kuvvetike Ya Zülcelalivelikram ve Sallallahü ala seyyidina ve nebiyyina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi vessellem."

Benzer Konular

 1. Vefk İlmi Bölüm İndexi
  Konu Sahibi RaidenRozz Forum Lahuti Vefk İlmi
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 30.Eylül.2014, 15:53
 2. Vefk İlmi Saatleri Hakkında
  Konu Sahibi cyberaskim Forum Lahuti Vefk İlmi
  Cevap: 7
  Son Mesaj : 10.Temmuz.2014, 22:48
 3. Havas İlmi
  Konu Sahibi kral020 Forum Havas Konuları
  Cevap: 12
  Son Mesaj : 31.Mayıs.2014, 22:06
 4. Cevap: 1
  Son Mesaj : 20.Haziran.2013, 14:22
 5. Yükselen Burca Göre İlişkinizi Öğrenin
  Konu Sahibi wind Forum Lahutii Burçlar
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 08.Aralık.2012, 14:32

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •