Zikirlerin Daha Makbul daha tesirli Olması İçin burada yazılan tavsiyelere dikkat edelim..zikir çekeceğiniz zaman sessiz bir ortamda olmaya özen gösteriniz. Abdestli olmaya dikkat ediniz evvelinde yapabiliyorsanız iki rekat namaz kılınız.

Ve önemli nokta zikire başlamadan önce Dua ediniz Neden? Çünkü çoğu kişi çektiği zikrin anlamını bilmiyor olabilir.. İnsanın damarlarında dolaşan şeytan ve dış etkenlerde önemli rol oynayan Cin'ler bu esnada sizin bilinç altınıza kötü enerji yükleyebilirler.

Dua'niyetlerden doğar Allah bir ayetinde:

O halde siz beni zikredin ki ben de sizi zikredeyim Bana şükredin, nankörlük etmeyin (Bakara 152)

Yani biz Allah'i nasıl zikredersek oda bizi öyle zikir edecek.

Zikir ve Övgüe Başlamadan Önce:

Allahım her türlü yanlışımdan ve hatamdan dolayı senden en güzel isimlerinle af dilerim ve yarattığın şeylerin şerrinden tam olan sana en güzel ve en temiz şekilde sığınırım. Ve bu kelimelerinin en güzel ve tam anlamlarıyla tam razı olacağın şekilde seni överim diyerek Besmele çeker ve zikrinize başlarsınız.

Dua mü'min bir kulun her yerde kullanması gerekir.Eğer bu şekilde dua etmeden zikre başlasaydık. Günahlarımızla tam anlamlarına varamadan başka kötü etkenler altında kalarak zikir etmiş olacaktı ama bu şekilde Dua'mız hepsine engel oldu ve dua'daki şekliyle övmüş olduk ve Allah'ta bizi o şekilde zikir etmiş oldu.. Yani bizden öyle açığa çıkardı.Dua'nın hayatınızda ki önemi anladıysanız ne mutlu sizlere.

"Deki; Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var." (Furkan suresi 77.Ayet)

Ve zikrinizin sonunda mutlaka şükür edin.Çünkü bu tür güzel şeyler herkeze nasip olmuyor Allah bizlere vermiş.Şükür ettikce ilminiz nimetiniz ve daha nice sahip olduğunuz güzel şeyleriniz artar.Şükürsüz olursanız bu nimelere nankörlük etmiş olursunuz