Doğru
Doğru
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Düğümleri ve Sorunları Çözen Dua

 1. #1
  camuro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.Eylül.2012
  Nereden
  Sakarya
  Mesajlar
  113
  Konular
  92
  Tecrübe Puanı
  6

  Standart Düğümleri ve Sorunları Çözen Dua

  Doğru
  Düğümleri ve Sorunları Çözen Dua

  İmam Hâdî'nin (a.s) Yese-i Kummî'ye Öğrettiği Dua
  Kef'amî, “Misbah" adlı eserinde bir dua naklederek şöyle demiş-tir: Seyyid b. Tavus bu duayı sultan, bela ve düşmanların çıkışından, fakirlik korkusu ve sıkıntıdan güvende olmak için zikretmiştir. Bu dua Sahif-i Seccadiye'nin dualarındandır. Bu etkenlerden zarar görmekten korkan kimse bu duayı okusun:

  Felaketlerden çekişme ve düşmanlardan korunmak istiyorsanız bu duayı okuyun yoksulluk ve sefalete karşı da çok iyi bilinen bir duadır
  Terör düşman yoksulluk göğüste sıkışma hissi korku ve korunmak için dua

  بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ
  Bismillâhir rahmânir rahîm
  Allahumme salli ala muhammedin ve ali muhammed


  يا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَكارِهِ، وَيا مَنْ يُفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدائِدِ، وَيا مَنْ يُلْتَمَسُ مِنْهُ الَمخْرَجُ اِلى رَوْحِ الْفَرَجِ، ذَلَّتْ لِقُدْرَتِكَ الصِّعابُ، وَتَسَبَّبَتْ بِلُطْفِكَ الأَسْبابُ، وَجَرى بِقُدْرَتِكَ الْقَضاءُ، وَمَضَتْ عَلى اِرادَتِكَ الأَشْياءُ،فَهِيَ بِمَشِيَّتِكَ دُونَ قَوْلِكَ مُؤْتَمِرَةٌ، وَبِإِرادَتِكَ دُونَ نَهْيِكَ مُنْزَجِرَةٌ، اَنْتَ الْمَدْعُوُّ لِلْمُهِمّاتِ، واَنْتَ الْمَفْزَعُ في المُلِمّاتِ، لا يَنْدَفِعُ مِنْها اِلاّ ما دَفَعْتَ، وَلا يَنْكَشِفُ مِنْها اِلاّ ما كَشَفْتَ، وَقَدْ نَزَلَ بي يا رَبِّ ما قَدْ تَكأَّدَني ثِقْلُهُ، وَاَلَمَّ بي ما قَدْ بَهَظَني حَمْلُهُ، وَبِقُدْرَتِكَ اَوْرَدْتَهُ عَلَيَّ، وَبِسُلْطانِكَ وَجَّهْتَهُ اِلَيَّ، فَلا مُصْدِرَ لِما اَوْرَدْتَ، وَلا صارِفَ لِما وَجَّهْتَ، وَلا فاتِحَ لِما اَغْلَقْتَ، وَلا مُغْلِقَ لِما فَتَحْتَ، وَلا مُيَسِّرلِما عَسَّرْتَ، وَلا ناصِرَ لِمَنْ خَذَلْتَ، فَصَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وآلِهِ، وَاْفْتَحْ لي يا رَبِّ بابَ الْفَرَجِ بِطَولِكَ، وَاكْسِرْ عَنّي سُلْطانَ الْهَمِّ بِحَوْلِكَ، وَاَنِلْني حُسْنَ النَّظَرِ فيـما شَكَوْتُ، وَاَذِقْني حَلاوَةَ الصُّنْعِ فيـما سَاَلْتُ ، وَهَبْ لي مِنْ لَدُنْكَ رَحْمةً وَفَرجاً هَنيئاً، وَاجْعَلْ لي مِنْ عِنْدِكَ مَخْرَجاً وَحِيّاً، وَلا تَشْغَلْني بِالاِهتِمامِ عَنْ تَعاهُدِ فُرُوضِكَ، وَاسْتِعْمالِ سُنَّتِكَ فَقَدْ ضِقْتُ لِما نَزَلَ بي يا رَبِّ ذَرْعاً، وامْتَلأتُ بِحَمْلِ ما حَدَثَ عَليَّ هَمّاً، واَنْتَ الْقادِرُ عَلى كَشْفِ ما مُنيتُ بِهِ، وَدَفْعِ ما وَقَعْتُ فيهِ، فاَفْعَلْ بي ذلِكَ وَاِنْ لَمْ اَسْتَوْجِبْهُ مِنْكَ، يا ذَا الْعَرْشِ الْعَظيمِ، وَذَا الْمَنِّ الْكَريمِ، فَاَنْتَ قادِرٌ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ، آمينَ رَبَّ الْعالَمينَ.

  وصل اللهم على محمد وآل الطاهرين


  Yâ men tuhellu bihi ugadul mekarih, ya men yufsehu bihi hadduş şedâih, ve ya men yultemesu minhul mahracu ila ravhil ferec, zellet ligudretikes sıâb,ve tesebbebet bilutfikel esbab, ve cera bigudretikel gadâa, ve medat ala iradetikel eşyâa,fehiye bi meşiyyetikel dune gavlike mu'temira, ve bi iradetike dune nehyike munzecira, entel med'uvvu lilmuhimmat, ve entel mefze'u fil mulimmat, la yendefi'u minha illa defat, ve la yenkeşifu minha illa ma keşef, ve gad nezele bi ya rabbi ma gad tek'edeni sıgluh, ve elemme bi ma gad behazeni hamluh, ve bi gudretike evradteh aleyy, ve bisultânike ve veccehtehu ileyy, fela musdira lime evrad, ve la sarife lima vecceh, ve la fatiha lima ağlag, ve la muğliga lima feteh, ve la muyessiri lima asser, ve la nâsira limen hazel, fesalli ala muhammedin ve alih veftah li ya rabbi babel fereci bi tavlik, veksir anni sultânel hemmi bihavlik, ve enilni husnen nazari fima şekev, ve ezigni halavetes sun'a fima se'el, ve heb li min ledünke rahmetev ve ferecen henia vec'al li min indeke mahrecev vahıyya, ve la teşğalni bil ihtimami an tahudi furudik vestimali sunnetik fegad dıgtu lima nezele bi ya rabbi zer'a, vemteletu bi hamli ma hadese aleyye hemma,ve entel ala gadiru ala keşfi ma munitu bih, ve def'i ma vagatu fih, fe efal bi zalik ve in lem estevcibhu minke, ya zel arşil azim, ve zel mennil kerim, fe ente gadirun ya erhamer rahimin, amin ya rabbel alemin.

  ve sallallahumme ala muhammediv ve alihet tahirin

  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
  Ey Allah'ım muhammede ve aline salat et.

  Ey (yüce Allah) ki, mihnet düğümleri seninle çözülür; ey ki, zorluk-ların şiddeti seninle kolaylaşır; ey ki, kurtuluş ferahlığına seninle kavuşu-lur! Kudretin karşısında güçlükler kolaylaşmış, lütfunla sebepler sebep oluvermiş, kudretinle kaza ve kaderin cari olmuş ve her şey iraden doğ-rultusunda gelip geçmiştir. Her şey, söylemene gerek kalmadan sırf meşiyetinle emir almakta, nehyine ihtiyaç duyulmadan sakınmakta. Önemli işler için çağrılan sensin; musibetlerde sığınılacak sensin; fela-ketleri defedecek olan sensin; sıkıntıları giderecek olan sensin.
  Ey Rabbim, ağırlığı altında ezildiğim felaketler üzerime çökmüş; ta-hammülü çok güç olan musibetler gelip çatmış bana. Bunları kudretinle bana getirmiş, saltanatınla bana yöneltmişsin. Senin getirdiğini kimse gö-türemez; senin yönelttiğini kimse geri çeviremez; senin kapattığını kimse açamaz; açtığını kimse kapatamaz; zorlaştırdığını kimse kolaylaştıra-maz; hor ve zelil kıldığına kimse yardım edemez.
  O halde ey Rabbim, Muhammed ve âline salat eyle ve lütfunla kutru-luş kapısını yüzüme aç; gücünle üzüntü ve kederin üzerimdeki sultasını kır; şikâyetçi olduğum hususta bana hüsn-ü zanda bulunmayı bağışla; di-lendiğim konuda ihsanının tatlılığını bana tattır; bana kendi katından bir rahmet ve afiyet dolu bir rahatlık ver; bana kendi indinden acil bir kurtuluş yolu belirle; beni gamlanıp kederlenmekle meşgul ederek farzlarını yeri-ne getirmekten, sünnetini uygulamaktan alıkoyma.
  Ey Rabbim, artık inen belalara dayanamaz oldum; gelip çatan musi-betlere katlanmaktan üzüntüyle dolup taştım. Sen, duçar olduğum sıkın-tıyı gidermeye, içine düştüğüm durumu ortadan kaldırmaya kadirsin. O halde, hakketmesem de bunu bana yap; ey büyük Arşın sahibi, ey bol nimetlerin sahibi! Senin (her şeye) gücün yeter; ey merhametlilerin en merhametlisi! Âmin, ya Rabbe'l-âlemin.


  uygulama süresi bir haftadır
  Hacetler için Perşembe günü başlanır ve tüm hafta günde beş defa okunur
  Düşmanın ortadan kalkması için salı günü başlanır ve tüm hafta beş kez okunur
  Evlilik istemek için günlük 100 istiğfar çektikten sonra okunur

 2. #2

  Üyelik tarihi
  31.Ağustos.2016
  Mesajlar
  60
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  2

  Standart

  Allah razı olsun

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •