Kuantum olumlama en kısa anlamı ile istemektir ve istemekte ısrar etmektir. Dini boyutta düşünürsek belki bunu dua kavramı ile karşılayabiliriz.


Günlük hayatta bilindiği üzere çok çeşitli cümleler kuruyoruz. Bir çoğunu isteksiz veya farkında olmadan dile getiriyoruz ya da espriyle karışık ortaya atıveriyoruz bir cümle. Benden adam olmaz diyoruz mesela. Oysa sizin şaka mahiyetli söylediğiniz sözler beyin tarafından bilinçaltına kaydediliyor ve hiç tahmin etmediğiniz derecede hayatınızı etkiliyor. Bu yüzden ifade şekillerini değiştirmekte fayda vardır. Korkmuyorum demeyin mesela. Güvendeyim diyin. İçinde korku kelimesini barındıran ifade sizi korkuya odaklar.


Olumlamalara başlamadan evvel ilk olarak şunu bilmek gerekir: Geçmiş yaşantımız bugünü de geleceği de etkiler. Bu yüzden işe geçmişteki kötü anıları, olayları, kişileri silmekle başlanmalıdır. İyilerin intikamı affetmektir diye güzel bir söz var. Haklılığı üzerinde tek söz etmeye gerek olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu yüzden sizi üzen biri mi oldu, canınızı zamanında fena halde yakan bir olay mı yaşadınız, affedin onu. Kalben bunu yapmazsanız onu hep yanınızda taşırsınız ki bu durum sizi mutlu olmaya yaklaştırmaz bile.


Yalnız bir olumlamaya odaklanın ve üzerinde odaklandığınız olumlamayı 2 – 3 günde terk etmeyin. Bilinçaltının olumlamayı kabul süresi 21 gündür. Bu işte istikrarlı davranmak başarıyı beraberinde getirecektir.


Her işte olduğu gibi olumlamalarda da yavaş yavaş ilerlemek içselleştirme yolunda daha verimlidir. Ayrıca olumlamaları yüksek sesle tekrarlamak da söylenilen şeyi bireyselleştirmeyi sağlayacağı gibi yanlış inançların silinip yerine doğrularının yerleşmesi noktasında iyi bir yardımcı olacaktır.
Kendi kendinize yaptığınız olumlamaları bir kayda geçirip gün içinde tekrar tekrar dinlemek de size iyi gelecektir. Bilinçaltının kabul süresine destek olma yolunda bu da yapılması gereken işlemlerden biridir.
Kendinize o sürede seçmiş olduğunuz olumlamayı gün içinde sürekli olarak tekrar edin. Örneğin başarı olumlaması yapıyorsunuz sürekli olarak başarı ve başarıyı çağrıştıracak kelimeleri kullanın. Bu sizin o konuya olan odak derecesini artıracaktır.
Kuantum olumlamalarının bireyin bilinçaltına işlemesini ve arzu edilen değişimin hızla gerçekleşmesini sağlayan en etkili yöntem bio-frekans bilinçaltı telkinlerinin kullanılmasıdır. Zira sesli söylenen olumlamalar bilinç engeline takılma olasığı çok yüksektir. Örneğin ‘’ben insanlara güveniyorum’’ gibi bir olumlama karşılığında, bilinç, ‘’kaç kere hayal kırıklığına uğratıldım neden güveneyim’’ şeklinde cevap verecektir. Veya ‘’para kazanamak çok kolay, bereketi ve bolluğu attığım her adımda kendime çekiyorum’’ gibi bir olumlamaya karşılık, bilinç ‘’cebimde 10liram var ne zengnliğinden bahsediyorsun’’ gibi tecrübelere dayandırdığı olumsuzlukla cevap verecektir.Bilinçaltına etkin bir şekilde olumlamaların ekilmesi için olumlama cümlelerini kurarken bir kaç hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.Olumlama cümlelerinizin, olumlu olmasına dikkat ediniz.

Sağlıksız, yağlı besinler yemeyeceğim yerine, sağlıklı yemek yiyorum, sağlıklı besleniyorum, yağlı yemeklerden kaçınıyorum, sağlıklı bir insanım gibi pozitiflik ifade eden olumlama kalıplarını kullanınız.
Olumlamalarında isminizi kullanın

Bilinçaltınızın, doğduğunuz günden (hatta ana rahminden) bu yana karşılaştığı en sık ve yoğun mesaj İSMİNİZDİR. Bu nedenle isminizi referans alan olumlamalar bilinçaltınızı uyarma derecesi daha yüksektir. İsim kullanımı her olumlamadan ziyade, olumlama serisinin içinde zaman zaman kullanılabilir.

“Ben ……. (İsminiz) Değerliyim”


Olumlamaların, bilinçaltı söylemlerinizle ciddi çatışmaya uğratmadan stratejik zamanlayın

Olumsuz söylem kalıplarının yer aldığı bilinçaltınıza, başlangıçta daha yumuşak alternatif pozitif olumlamalar ile giriş yapabilirsiniz. Örneğin “ben zenginim” demek yerine “zengin olmaya niyet ettim” , “zengin olma yolunda koşyorum”, “bir milyonerin zihin yapısını ediniyorum” gibi an itibari ile gerçekleriniz ile ciddi çatışmaya uğratmayacak olumlamaları tercih edin. Bir süre sonra “Ben zenginleşiyorum” “Her geçen gün zenginliğe bir adım daha yaklaşıyorum”, “Ben zenginim” gibi hedef ve özne odaklı olumları kullanınız.Olumlamlarınızın kısa ve öz olduğuna dikkat ediniz

Bilinçaltı büyük resimde karmaşık yapıya sahip olsa da, temel taşları olan söylemler net mesajlardan oluşmaktadır. “Ben değerli bir insanım”, “Kendime güveniyorum”, “Ben çekiciyim”, gibi bilinçaltı tarafından algılanabilecek kısa ve öz olumlamalar kullanınız.


Alıntıdır..