2014 senesine girmemize sayılı günler kala bu sene ile ilgili bazı analizlerimi sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle 2014 senesinin numerolojisi 7. Bu sayı güçlü sezgiler, ruhsallık, sanatsal yetenekler, mistik ilgiler, öğrenme ve öğretmede başarı ve zekayı olumlu kullanma yeteneği verir. Bu sayı gizemler konusunda yetenek verir ve ruhsal zekayı güçlendirir. Bütün bunlardan hareketle 2014 senesinde sezgilerimizin güçleneceğini, ruhsal eğilimlerimizin artacağını ve kendi iç dünyamızdaki karanlık noktaları daha rahat aydınlatabileceğimizi söyleyebilirim. Özellikle kendini keşfetmek için yolculuğa çıkmış olanlar bu sene muhteşem farkındalıklar yaşayabilirler diyorum..


Çin felfesine göre 7 sayısı Batı yönü ile ilgilidir ve elementi metaldir. Bu yön üretkenliği ve çocukları simgeler. Yani hem üremek hem de üretmek ile ilgilidir. Bu da bu sene bir çocuk gibi öğrenmeye ve gelişmeye açık olmamız gerektiği konusunda bir mesaj veriyor. Ayrıca üretkenliğimiz de artacaktır, özellikle yeteneklerinizi fark edeceğiniz bir sene olabilir 2014 senesi.


Batı’da ise 7 su elementi ile ilişkilendirilir. Su elementi duyguları, sezgileri, bilinçaltını ve dişil enerjiyi simgeler. Bu da senenin genel görünümüne çok uygun bir bilgi. Bu sene duygularımızın, sezgilerimizin ve kendi karanlık noktalarımızı keşfedeceğiz sonucuna bir kere daha varıyoruz.

Astroloji ile ilgili de birkaç tahminimi eklemek istiyorum. Bu sene satürn akrep burcunda yol almaya devam edecek. Daha önce bu konuda bilgiler vermiştim ancak uzun zaman geçtiği için bu bilgileri de analize eklemek istiyorum.

Güvenlik ihtiyacınız bu dönemde artabilir ki bu konuda önemli ölçüde haklı olacaksınız. Olumsuz düşüncelerin hayatınıza sorunları çekeceğini unutmadan doğal akışı içinde güvenliğinizi düşünerek bazı önlemler alabilirsiniz. Daha güvenli bir evde yaşamak, evinize alarm taktırmak, geceleri ıssız yerlerde fazla bulunmamak gibi bazı tedbirler satürn akrepteyken faydalı olabilir. Ancak bunları sorun bekleyerek değil zaten güvendeyim ancak dönemsel olarak bazı ek tedbirler almayı seçiyorum düşüncesiyle yapmalısınız.

Bu dönemde güç peşinde koşmak, başkalarını kontrol etmeye çalışmak ve maddi konulara fazla odaklanmak söz konusu olabilir.Akrep burcu kişisel gücümüzü başkalarına zorla kabul ettirmemiz için bizi motive edecektir. Ancak bu noktada çok dikkatli davranmak gerekli güç kullanımımız arttıkça bizim de üzerimizde güç kullanacak insanları hayatımıza çekeriz. Bu nedenle benim önerim bu doğal motivasyonu kendi irademizi güçlendirmek, içsel gücümüzü olumlu amaçlar için yükseltmeye çalışmak ve en önemlisi manevi değerlere odaklanmak olacaktır.

Eğer görmezden geldiğiniz herhangi bir sağlık sorununuz varsa bu dönemde artık kaçamayacağınız şekilde karşınıza çıkabilir yada farkında olmadığınız bazı sağlık sorunları ile yüzleşebilirsiniz. Bu nedenle hiç bir sağlık sorununu küçümsememenizi ve tıbbi kontrollerinizi düzenli olarak yaptırmanızı öneririm.

Akrep burcundaki satürn hayatınıza başlangıçlar ve bitişler getirebilir. Bitişleri yaşamın doğal bir süreci kabul etmeniz ve başlangıçları da sevinçle yapmanız bu enerjiden en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacaktır.

Satürn akrepteyken ödeyebileceğiniz kadar borçlar yapmanız, ortak kazançlarınız varsa bunları her aşamada kontrol etmeniz, kanuni konularda daha dikkatli hareket etmenizi öneririm.

Satürn akrep burcundayken güçlü değişimler ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. Kendi içinize dönmek, geçmiş acılarınızın etkilerini şifalandırmak, farkındalığınızı arttırmak, zayıflıklarınızı güce dönüştürmek için uygun etkiler olacaktır. Bu süreçte kendinizi bir simyacı gibi görmenizi ve içinize bakarak neleri altına dönüştürmeniz gerektiğine karar vermenizi ve bu konuda çalışmanızı öneririm.

Bu sene uranüs koç burcunda hareketine devam edecek. Uranüsün bu konumu özgürleşmek isteği, bireyselleşmenin artması, yaşamınıza yeni bir form verme ve değiştirme isteği, cesaretin ve inisiyatif alma yeteneğinin yükselmesi ve sizden beklenmeyecek davranışlar göstermenize yol açabilir.

Balık burcundaki neptün ise sezgisel güç, telepati yeteneği, empatinin artması, içsel değerlere odaklanma ve farkındalığın yükselmesini sağlayacaktır.

Son olarak jüpiterin yengeç burcunda olacağı yılın ilk yarısında ailemizin, evimizin, güvenliğimizin ve duygularımızın bizim için önemli olacağını söyleyebilirim. İkinci yarıda ise jüpiter aslan burcuna geçerek her açıdan üretkenlik, hayattan zevk almak istediğinde artış, aşk, canlılık ve iyimserlik verecektir.

Bu bilgilerden sonra 2014 senesinde ruhsallığın, empati yeteneğinin, sezgilerin çok yükseleceğini söyleyebilirim. Kendimizle ilgili daha fazla farkındalık yaşayabilir, bireyselliğimizi daha fazla deneyimleyebilir ve kendi hayat sorumluluğumuzu daha fazla üstlenebiliriz. Öğrenmeye, öğretmeye ve gelişmeye açık olmamız bu sene çok önemli. Kendi karanlık yönlerimizle yüzleşebilir ve bu yönleri sevgiyle kabul ederek şifalandırabiliriz. Farkındalığımızın yükseleceği bu sene bazı şeyleri sonlandırabiliriz veya hayatımızdan bazı insanlar gidebilirler. Bunu şu şekilde düşünün sizin enerjiniz değiştikce artık sizinle uyumlu olmayan insanlar, enerjiler ve deneyimler hayatınızdan uzaklaşacaktır. Siz yeni bir insan olursanız size uyumlu yeni insanlar ve deneyimlerle çevrelenirsiniz.

2014 senesinin ruhsal enerjisi yüksek ve güçlü bir sene olacağını düşünüyorum Özellikle kendimizi olduğumuz gibi sevmek ve kabul etmek çok daha önemli olacak. Ayrıca insanları koşulsuz sevmeyi başaran, olumlu zihin durumunu koruyan, manevi yönleri güçlü ve akışla birlikte hareket eden insanlar için bu sene yükseliş senesi olabilir. 2014 senesinde herşeyi kontrol etmek yerine akışla yol almanın çok daha fazla faydalı olacağını özellikle vurgulamak istiyorum. İsteklerinize odaklanın, bütünün hayrını gözetin, olumlu hissedin ve düşünün sonrasında kendinizi akışa bırakın. Eğer istediğiniz şey ile birlikte onu nasıl ve hangi şekillerde elde etmek istediğinizi de seçmeye kalkarsanız sonuçlar sizin için hayal kırıklığı olabilir.

Bu sene için, geçen senelerde başlayan değişim ve dönüşümler devam edecek diyebilirim. Ancak dinleyeme istekli olursanız sezgileriniz ve ruhsal yönleriniz size yolu çok daha kesin bir şekilde gösterecektir. Ayrıca çekim yasasının daha hızlı çalışmaya başlayacağı bir döneme giriyoruz. Zaten bir çok kişi son yıllarda düşüncelerinin çok daha hızlı gerçekleştiğini fark ediyordu. Bu sene ise bu konuda daha fazla sayıda insanın farkındalık kazanmasını bekliyorum. Bu nedenle neye odaklandığınız konusunda sizi bir kere daha uyarmak isterim. Sadece isteklerinize ve olumlu durumlara odaklanın. Korkularınıza odaklanmak bu sene çok daha zorlu olaylar yaşamanıza yol açabilir.
2014 senesi hepimiz için sevgi dolu, aydınlık ve harika bir sene olsun..


Sevgilerimle

Berna Özcan Demir
kaynak : reikitürk . com