Kaynak ; Reiki - sevgiyolu

Hergün uygulama yapmak zorundamıyım ?

Reiki 1 düzeyini ilk aldığınız zaman 21 gün süresince uygulama yapmanız tavsiye edilmektedir . Bu süreci ne zaman başlatacagınız ve sonrasında ne kadar uyugulama yapacagınız size kalmıştır. Bizim unutmanızı istemediğimiz ve tavsiyemiz ne kadar çok uygulama yaparsanız o kakar etkin Reiki enerjisini kullanabilirsiniz. Bunu deneyimledikce hissedeceksiniz bu nedenle bizim cevaplarımız yerine deneyimleriniz sizi yanıtlayacaktır.

Reiki uygulaması yapıyorum telefon ya da kapı çaldı ne yapabilirim ?


Herhangi bir şekilde niyet ettiğiniz sürede Reiki uygulaması yapmanız tabiki faydalıdır . Gerekli olduğu durumda uygulamanızı sonlandırıp Reikiye teşekkür ederek uygulamayı bitiriniz . O gün vaktiniz olursa yine uygulama yapabilirsiniz ,


Reiki yaparken televizyon seyrediyorum veya kitap okuyorum böyle bir durum sorun yaratırmı ?

Bilinçli ve dikkatinizi dağıtmadan uygulama yapabiliyor iseniz bu mümkündür fakat Reiki uygularken farkındalığımızı bedenimize vermek ideal olandır .


Reiki uygularken metal takı ve benzeri eşyaları çıkarmak gerekli mi dir ?
Kullandığımız öğretinin temeli enerjidir . Güçlü enerji aktarımı gerçekleştirildiği durumlarda cep telefonu ve elektronik saatlerde sorun çıktığı gözlemlenmiştir . Metal takı ve benzeri eşyalarında yanma hissi yarattığı deneyimlenmiştir . Bu nedenle elinizden geldiğince bu tip eşyaları üstünüzde bulundurmamanızda fayda vardır.

Reiki uygularken ne giymek gerekir ?


Rahat ve mümkün olduğunca bol giysiler uygun olmaktadır.


Reiki uygulaması sırasında müzik , mum veya tütsü kullanıyorum , problem yaratır mı ?


Sakin ve meditatif bir müzik tercih edilebilir , hoş kokulu rahatsız vermeyecek bir tütsü ve mum uygulama sırasında dikkatinizi toplamanıza ve bilinçli bir uygulama yapmanıza katkı sağlayacaktır.


Reiki uygulamasını sabah mı akşam mı yapmalıyım ?


Sabah uygulama yaparak günü iyi bir şekilde karşılamak için hazır olursunuz , akşam uygulama yaparak günün negatif etkilerini üzerinizde atabilirsiniz. Burada dengeyi siz kuracak ve uygulayacaksınız.


Farkındalık seviyesinde nasıl bir etki oluşmakta ?


Reiki uygulaması yapmaya başlamadan önceki ruhsal durumunuzu , davranışlarınızı ve yaşamsal tepkilernizi karşılaştırın. İnsanoğlunun olgunlaşması ve aydınlanmasında bir sınır yoktur . Reiki sizin için aydınlanma yolunda bir araç ise en uygun olan yöntemlerden birini seçmişsiniz demektir . Sizi yapacağınız tüm çalışmalarda dengeleyecek ve gelişiminize katkı sağlayacak bir araçtır fakat yanılsamalara kapılmadan sabırlı bir şekilde yolunuzda yürümelisiniz. Kendi özeleştririmizi yaparak , kendimizi kandırmadan çalışmak önemlidir.