Doğru
Doğru
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nisan Yağmuruna Okunacak Şifa Duası

 1. #1

  Üyelik tarihi
  05.Kasım.2012
  Mesajlar
  90
  Konular
  36
  Tecrübe Puanı
  5

  Standart Nisan Yağmuruna Okunacak Şifa Duası

  Doğru
  Nisan yağmuruna okunacak şifa duası.

  Nisan Yağmuru Suyu, Şifalı, Zemzem Gibidir.

  Nisan Yağmuru Hakkında Hadis-i Şerifler…

  Peygamberimiz (s.a.v)’den rivayet olundu ki:

  ‘’Cebrail a.s Bana öyle bir ilaç öğretti ki, (o ilaç sayesinde,insanların) doktorların ilaçlarına hiç ihtiyacı kalmaz…’’

  Eshab-ı Kiram : (o ilaçtan) Bize de haber ver,Ya Rasulullah dediler, Rasulullah (s.a.v):

  ‘’Nisan yağmurunu alınız (toplayınız). Ona; 70 defa Fatiha-i şerife, 70 defa İhlâs-ı şerif, 70 defa Felak suresini, 70 defa Nâs suresini, 70 defa Tesbih duasını (SübhanAllahi vel-hamdü
  Lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vâllahü ekber ve lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil-aliyyıl-azîm) okuyunuz. Sonra, 7 gün devamlı olarak sabah akşam birer bardak içiniz. Beni hak Peygamber olarak gönderen Cenâb-u Hakk’a yemin ederim ki, Cebrâil Bana dedi ki ; “Bu sudan içen kimsenin, cesedinden, damarından, sinirinden, etlerinden, o kimseye ağrı, acı veren rahatsızlığını Cenâb-u Hakk giderir ve o kimseye sıhhat ve afiyet verir.’’

  Yine başka bir Hadis-i Şerif’te :

  ‘’Beni hak Peygamber olarak gönderen Cenâb-u Hakk’a yemin ederim ki, çocuğu olmayan bir erkek, bu sudan hanımına içirirse, Allahü Teala’nın izni ile hanımı hamile kalır. Hanımının başı ağrıyan bir erkek bu sudan hanımına içirirse, bu su ona (sıhhati için) yeterlidir. İçen kimsenin balgamını keser. Rüzgar ona zarar vermez, çirkin haller kendisine isabet etmez. Bel ağrısından, karın ağrısından, şikayeti kalmaz. Alaca hastalığından korkmaz. Göğüs ağrısı çekmez. Kalbine gelen vesvese (evhâm), gönlünden çıkar gider. Kendini çok beğenmek, hased, kibir, düşmanlık, gıybet ve koğuculuk (gibi manevi hastalıklar dahil), dünyada yaşayan her fani (geçici) olanlar için Allahü Teala’nın izni ile fayda vericidir..’’

  Tefsir-i Kebir (Kur’an-ı Kerim Tefsiri)’den

  “Nisan Yağmuru” Suyunun Toplanacağı Günler

  ”Nisan Yağmuru” suyunun toplanacağı günler, Rumi Takvimi Nisan Ayının 7′sinden Nisan Ayının sonuna kadardır.(Yani takvimler 20 Nisani gösterirken Nisan yagmuru toplayabiliiz.13 Mayisa kadar devam ediyor)
  Toplanan “Nisan Yağmuru” Suyu Nasıl Hazırlanır?

  - Bir Fatiha üç ihlâs-ı Şerif okunup, Piran-ı İzamın Ervâh-ı Kudsiye-i mübârekelerine hediye edilir.
  - Niyet edilir.

  1 – 70 Adet Salât-ı Münciye
  2 – 70 Adet Fatiha-i Şerife
  3 – 70 Adet Ayet’ül Kürsi
  4 – 70 Adet Legad caeküm .. (Tevbe Süresinin Son İki Ayeti)

  لَقَدۡ جَآءَڪُمۡ رَسُولٌ۬ مِّنۡ أَنفُسِڪُمۡ عَزِيزٌ عَلَيۡهِ مَا عَنِتُّمۡ حَرِيصٌ عَلَيۡڪُم بِٱلۡمُؤۡمِنِينَ رَءُوفٌ۬ رَّحِيمٌ۬ فَإِن تَوَلَّوۡاْ فَقُلۡ حَسۡبِىَ ٱللَّهُ لَآ

  إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ*ۖ عَلَيۡهِ تَوَڪَّلۡتُ*ۖ وَهُوَ رَبُّ ٱلۡعَرۡشِ ٱلۡعَظِيمِ

  (Lekad caeküm rasulün min enfüsiküm azizün aleyhi ma anittüm harisun aleyküm bil mü’minine raufün rahiym* Fe in tevellev fe kul hasbiyellahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym)

  5 – 1 Adet Yâsin-i Şerif
  6 – 70 Adet Kâfirûn Süresi
  7 – 70 Adet Îhlâs-ı Şerif
  8 – 70 Adet Felak Süresi
  9 – 70 Adet Nâs Süresi
  10 – 70 Adet Tesbih Duası

  سُبْحَانَ ٱللهِ وَٱلْحَمْدُ ِللهِ وَلاَ اِلٰهَ اِلاَّ ٱللهُ وَٱللهُ اَكْبَرُ وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ اِلاَّ بِٱللهِ ٱلْعَلِىِّ ٱلْعَظِيمِ

  (SübhanAllahi velhamdülillahi velaa ilahe illAllahü vAllahü ekber velaa havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azıym)

  11 – 70 Salât-ı Münciye okunur.

  Not 1 : Yukarıdaki sayılanlar okunurken bitinceye kadar arada dünya kelamı konuşmamaya dikkat edilmelidir.

  Not 2 : Her 70 adet okunduktan sonra ve Yasin-i Şerifteki her “Mübîn” den sonra “Yâ Şafii” denir ve sıcak nefesle suya “Hûu” diye üflenir.

  Not 3 : Bu sudan sabah ve akşam birer bardak olmak üzere 7 gün abdestli olarak içilir. (İçmeden önce, 1 Fatiha 3 Îhlas-ı şerif okuyup Piran-ı İzama hediye etmeye ve sabah aç karnına içmeye dikkat edilmelidir.)

  Not 4 : Bu sudan içen kişinin cesedinden Allahü Teala her türlü derdi kaldırır. Ona tüm hastalıkdan ve açlıkdan afiyet verir. Gözlere şifa verilir. Ateşi giderir, balgamı keser, göğüs ağrısını giderir, Menfaati sayılamıyacak kadar çoktur.

  Nisan, yağmur ve insan…

  Bugünlerde yağması beklenen bereketli Nisan yağmurları, vücuda zindelik ve enerji kazandırıyor. Çünkü içinde “kullanılabilir demir” var.

  Kış boyunca en alt seviyeye inen vücudun demir miktarını en doğal yoldan geri kazanabilirsiniz: Yağmur gördüğünüzde dışarı çıkıp bol bol ıslanın!..

  Bu hafta yağmurlar başlarken etrafınıza dikkatle, fark etmek için bakın. Yaprakların boyutlarını, renklerini, tomurcukları hafızanıza kaydedin… Üşüyorsanız yağmur suyunu toplayın ve evde ısıtarak duş alın… Evcil hayvanınız varsa bu sudan içirin, mümkünse yağmurda dolaştırın. Evde yaşlılar varsa onların da ellerine, yüzüne, saçlarına yağmur suyu sürün. Hatta mümkünse hafta başında, kanınızdaki demiri ölçtürün; ıslana ıslana dolaştıktan sonra kanınızdaki demiri tekrar ölçtürün… Böyle tavsiye ediyor uzmanlar.

  Nisan yağmurlarında kullanılabilir sevgi var, hissedilebilir şefkat var ve hoşgörü var… Üstelik yağmurlar mayısta da yağacak, martta da yağıyordu… Nisanda da sevgi yağmurları yağıyor yine, her yerde.

  Peki biz,,, biz, nerdeyiz?.. Bu yağmurların altında mıyız?

  Etrafımıza biraz daha dikkatle bakıyor muyuz; bitkilerin rengini, yaprakların boyunu ve tomurcukları görebilecek kadar?.. Yağmurlar yağarken kaplarımızı doldurmak geliyor mu aklımıza, tekrar yıkanmak için?.. Yaşlılarımızın da bundan mahrum kalmamasına çaba gösteriyor; suyu, elimizle onların da ellerine, yüzlerine, saçlarına sürüyor muyuz?.. Aynı sudan hayvanlarımıza bile içirmeyi düşünüyor muyuz?..

 2. #2
  Ezo
  Ziyaretçi

  Standart

  Faydalı paylaşım Efsane teşekkürler..

Benzer Konular

 1. Önemli Şifa Duası
  Konu Sahibi wind Forum Şifa Duaları Hanesi
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 19.Temmuz.2014, 05:54
 2. Şifa İçin Okunacak Dualar Arşivi
  Konu Sahibi wind Forum Şifa Duaları Hanesi
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 26.Nisan.2013, 03:20
 3. Türkçe Şifa İçin Okunacak Dua
  Konu Sahibi wind Forum Türkçe Şifa İçin Dualar
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 26.Nisan.2013, 03:09
 4. Türkçe Şifa Duası
  Konu Sahibi wind Forum Türkçe Şifa İçin Dualar
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 26.Nisan.2013, 03:06
 5. Nisan 1 Şakasının Gerçek Yüzü
  Konu Sahibi Ezo Forum Lahuti Dini Bilgiler
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 02.Nisan.2013, 00:21

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •