Yüzyıllar öncesinde Peygamberimize yapılan büyünün O’na tesir etmiş olması, yatağa düşürmüş olması, sağlam rivayetlerden de anlaşılmaktadır. Ahir zamanda cinlerle işbirliği yapanların artacağı da rivayetlerle belirtilmiştir.

Milyon yıllar önce bile “Kötü ve art niyetli kişilerin, karı–koca arasını bozma amaçlı büyüleri öğrendikleri..“ Kur’anda belirtilmiştir. Bakara Suresinde;

"Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların (ve şeytan tıynetli insanların) uydurdukları yalanların ardına düştüler. Oysa Süleyman (büyü yaparak) küfre girmedi. Fakat şeytanlar, insanlara sihri ve (özellikle de) Babil’deki Hârût ve Mârût adlı iki meleğe ilham edilen (sihr)i öğretmek suretiyle küfre girdiler. Hâlbuki o iki melek, “Biz ancak imtihan için gönderilmiş birer meleğiz. (Sihri caiz görüp de) sakın küfre girme” demedikçe, kimseye (sihir) öğretmiyorlardı. Böylece (insanlar) onlardan kişi ile karısını birbirinden ayıracakları sihri öğreniyorlardı. Hâlbuki onlar, Allah’ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. (Onlar böyle yaparak) kendilerine zarar veren, fayda getirmeyen şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun, onu satın alanın ahirette bir nasibi olmadığını biliyorlardı. Kendilerini karşılığında sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bilselerdi!” ( Bakara Suresi: 102)

Yukarıdaki ayette sihrin varlığından ve bu işi öğrenip yapmak isteyenlerin küfre düştüğünden bahsedilmektedir.

Büyünün her türlüsü, sihrin her çeşidi haramdır, günahtır. Yapan da yaptıran da direk dinden çıkar. Bir kahine, bir falcıya gidip O’nun söylediklerine inanan kişinin 40 gün boyunca namazının kabul olmayacağı ile ilgili rivayetler vardır.

Peygamber efendimiz;
"Kim bir arrâfa (kâhine) gelir, bir şeyler sorar ve söylediklerine de (inanıp) onu tasdik ederse, kırk gün namazı kabul edilmez." buyurmuştur. (Müslim, Selâm, 125)

Maalesef öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, özellikle kadınlarımızın bu tür işlerle çok uğraştığı görülüyor ve biliniyor. En ağır büyü işiyle uğraşanların, İsrail, İran, Mısır, Hindistan gibi ülkelerde daha çok yaygın olduğu görülüyor. Her ülkede olduğu gibi Türkiye’de Medyum, Falcı, Kahin gibi kişiler oldukça yaygın. Ve maalesef onlara gidip, büyünün her türlüsünü caiz görerek yapan ya da yaptıranların haddi hesabı yok. Rabbim bu tür kimselerin şerlerinden bizleri muhafaza buyursun.

İnternetten google da “medyum” başlığı ile arattırma yapın. Göreceksiniz ki bu işle uğraşan onlarca kişi var. Hatta bu kişilere giden yüzlerce insan var. Ve bu kişilerin yüzde sekseni maalesef kadınlarımız.

Kurdukları sitelerden, sosyal medya üzerinden; “İtina ile tesisat işleriniz yapılır..” reklamı gibi “Bağlama büyüsü yapılır..”, “Sevdiğinizi aşık etme büyüsü yapılır..”, “Sevdiğinizi köpek etme büyüsü yapılır..”, “Kedi büyüsü yapılır..” , “Kaçanı geri getirme büyüsü yapılır..”, “Bağlama büyüsü yapılır..”, “Ayırma büyüsü yapılır..” vs. vs..
Rabbim hepimizi böyle kişilerin şerrinden muhafaza buyursun..

Mahmut Ali KARAMANLI
Ruhsal Terapi Ve Gizli İlimler Danışmanı
Facebook ta Mahmut Ali KARAMANLI olarak aratırsanız ulaşabilirsiniz.
Selam Ve dua İle inş.