Doğru
Doğru
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ayetel Kürsinin Havasları

 1. #1
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2014
  Mesajlar
  351
  Konular
  206
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Ayetel Kürsinin Havasları

  Doğru
  Ayetel Kürsinin Havasları na yer vereceğim değerli kardeşlerim,bu hususta birçok havas çalışması mevcuttur bunlardan faydasını göreceğiniz önemli birkaçı şöyledir:Haftanın perşembeyi cumaya ve pazarı pazartesiye bağlayan gecelerinde olmak üzere gündüzleri de oruç tutularak ve okurken az da olsa devamlı buhur yakarak en az üç defa aşağıda yazılı olduğu şekilde Ayetel Kürsiyi okuyan kimse mutlak matlup ve muradına nail olur. Ancak bu istek ve talepleri Şer’i Mübinin nehiy ettiği bir husus olmasın.Ayetel kürsi havasları
  Meselâ: Evlenmek maksadı ile bir kimsenin Cenabı
  Hakk’tan hayırlı bir eş istemesi. Kızın anası veya babası razı olmuyorsa onların rızalarını temin etme isteği. Sana zulüm eden bir kimsenin şerrinin giderilmesi. Fakir ve zaruretten kurtulmak. Bir işe girebilmek. İmtihanı kazanmak. Haksız veya bir iftira üzerine hapse atılmış bir kimse kurtulması niyeti ile. Haklı bir davayı kazanmak.
  Herhangi bir hastalıktan şifayab olmak. Evham ve korkulardan, hayalet görmekten, Cin tesallütlerinden kurtulmak. Kaçmışı döndürmek ve benzeri işlerde kibriti ahmer yani altın yapan madde gibi tesirli ve çok kere denenmiş bir tertiptir. Canlı ve canlıdan çıkan bir şeyle olmamak şartı ile hafif bir iftar yapılır.
  Mümkün mertebe tenha ve sessiz bir yerde iki rekât Allah (c.c.) hazretlerinin rızayı şerifi için, iki rekât, Hazreti Fahri Alem Efendimiz’in rızayı şerifi ve şefaat buyurması için, iki rekâtte müradının kabuli niyetiyle namaz kıl.
  Namazlarda Fâtihadan sonra zammı sure olarak Ayetel- Kürsi oku. Selâm verdikten sonra (100) istiğfar (lOO)kelimci tevhid, 100 salâvatı şerife, 100 Ayetel-kürsi, 1381 kere:
  Yâ hüve yâ allâhü yâ hayyü yâ kayyûmü yâ alıyyü yâ azıym
  Tekrar (100) defa Ayet el-Kürsi okunur ve ameliye tamamlanır. Bundan sonra aşağıda yazılı dualardan matlup ve muradına uygun hediye eder ve Resûlullah Efendimiz’in şefaat ve yardımını rica ederek duanı bitirirsin.

  ----------------------
  Eğer hapisten kurtulmak, imtihanda muvaffak olmak, iş bulmak, fâkr ve zarûretten halâs olmak, hâlinin kötülükten iyiliğe dönmesini istiyorsan, on bir kere bu duayı oku:

  Allahümme yâ mühavvilel havli vel ahvâli havvil hâlî ilâ ahsenil hâli bi havlike ve kuvvetike yâ kebîru yâ müteâli yâ azîzü yâ müfdâlü ve sallellâhü ala seyyidinâ muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellem

  devam edeceğiz biiznillah

 2. #2
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2014
  Mesajlar
  351
  Konular
  206
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Düşmanlarını veya dostluk ve muhabbetini kazanmak istediği bir kimse, yahut evlenmek istediği bir kız veya ana ve babasını razı etmek niyeti ile okumuş ise: O zaman (66) kere:
  Fe in tevellev fe kul hasbiyellâhü lâ ilâhe illâ hû* Aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym* ayeti kerimesi okunur.

 3. #3
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2014
  Mesajlar
  351
  Konular
  206
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Haksız yere götürüldüğü bir mahkemede veya benzeri mahallerde vazifesini kötüye kullanarak sana fenalık yapacak bir zalim ve cebbarın ağzını, dilini bağlamak için 21 kere bu duayı oku:

  Allahümme yâ hayyü yâ kayyumü yâ bediy’as semâvâti vel erdi yâ zel celâli vel ikrâm* Es’elüke bi hakkı hâzihil âyetil kerîmeti ve mâ fîhâ minel esmâil azıymeti en telefime fâhü annî ve tahruse lisânehû hattâ lâ yentıku illâ bil hayri ev yusmit* hayruke yâ fülânü (burada matlubunun ismini söyle) beyne yedeyke ve şerrike tahte kademeyk*

 4. #4
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2014
  Mesajlar
  351
  Konular
  206
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Şayet bir kimseye irsali hatif ve tasliti hadim maksadı ile okumuşsan o zaman bu duayı 21 kere okursun.

  Allâhümme es’elüke bi nûri vechikel kerimillezî melee erkâne arşike ve bi ruhi seyyidinâ muhammedin sallellâhü aleyhi ve selleme en türsile hadime hâzihil âyetiş şerîfeti li fülânibni fülânete fî sıfatı ve hıyletî bi eshümin min sümûmin ve harâbin min nâr ve tüzcerû ileyhi bi harbetin ev bi eyyi şey’*

 5. #5
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2014
  Mesajlar
  351
  Konular
  206
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Sana zulmeden ve şeninde kendisine gücün yetmeyen bir kimseyi Müntekım ve Cebbâr ve mazlumların teksığınağı olan Hazreti Rabbül âlemîn’e havale etmek için okursan başın açık ve ellerin ters çevrilmiş olduğu halde bu duayı 41 kere oku.

  Allâhümme innî es’elüke bi beraketi hâzihil âyeti ve sırri mâ deavtüke bihî en takhera a'dâî ve men yürîdenî bi sûin ve hüvel kâhiru fevka ıbâdih* Allâhümme akhir fülanebni fülâneh* Allâhümmerdüd keydehû fî nahrihî vekfinî şerrahû vasrif annî ğadrahû yâ rabbel âlemîn*

Benzer Konular

 1. Ayetel Kürsinin'nin Esrarı
  Konu Sahibi wind Forum Surelerin Faziletleri-Sırları
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 08.Şubat.2018, 19:43
 2. Uyutma Havasları
  Konu Sahibi Havascı Forum Havas Duaları
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 22.Ağustos.2014, 18:49
 3. Bazı Esmaların Havasları
  Konu Sahibi wind Forum Esmaül Hüsna Faziletleri
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 05.Eylül.2013, 01:23
 4. Ayet-el Kürsinin Esrarı { Muhyiddin Arabi k.s.a. }
  Konu Sahibi RaidenRozz Forum Havas Konuları
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 03.Şubat.2013, 22:31
 5. Ayetel Kürsi Duası
  Konu Sahibi üstünkural Forum Lahuti Dilek Duaları
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 01.Şubat.2013, 21:06

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •