Ben Rip Van Winkle konularım bundan sonra lahutii.com sitesinden yayınlanacaktır.Diğer site ile hiçbir bağlantım kalmamıştır.Herkese saygılarımı sunarım

konu tamamen bana aittir


Taşları esmalarla arındırmak için ilk önce güzel bir meditasyon yapmanız iyi olur...Taşı avcunuzun içine alınve taşa bir süre bakın. Daha sonra ya kuddüs u ya selam esmalarını bir kaç dakika çekin..Okuma bittiğinde taşın üstüne üfleyin.

Not:Üflerken nefesinizden yeşil bir sis çıktığını düşünün


Reiki ile taşları arındırmak mümkünmü?


Evet reiki 2 inisinayonu olanlar reiki enerjisi ile taşları arındırabilirler...

Başka Uygulamalarla taşları arındırmak için:


Taş adı-Arındırma yöntemi- Yükleme yöntemi
Akik - Akan su /Güneş (1 Saat)
Akuamarin - Akan su / Güneş (5 Dakika)
Ametist - Akan su / Güneş (30 Dakika)
Aytaşı - Akan su - Ayışığı
Dumanlı Kuvars - Akan su / Güneş (1 saat)
Florit - Akan su / Güneş (15 dakika)
Jasper - Akan su / Güneş (30 dakika)
Kantaşı - Akan su / Güneş (1 saat)
Kaplangözü - Akan su
Kehribar - Akan su / Güneş (1 saat)
Kristal Kuvars - Toprak / Tuzlu su / Akan su - Ametist / Güneş (1 saat)
Lapis - Güneş (30 dakika)
Malakit - Güneş (30 dakika)
Oniks - Akan su / Güneş (1 saat)
Pembe Kuvars - Akan su - Hematit/ Ametist
Rodonit - Akan su, Güneş (1 saat)
Rutil Kuvars - Toprak / Tuzlu su
Safir - Akan su, Güneş (1 Saat)
Sodalit - Güneş (5 dakika)
Turmalin - Akan su / Güneş (1 saat)
Yakut - Akan su / Güneş (1 saat)
Zümrüt - Akan su / Güneş (1 saat)


Akan su
Taşınızı yaklaşık 2-3 dakika akan suyun altında tutun.

Ametist
Taşınızı bir ametist kristalinin üzerinde bekletin.

Ayışığı

Taşınızı bir gece ayışığı görür halde bekletin. Doğrudan sabah güneşini alan bir pencereye koymamaya dikkat edin.

Güneş
Eğer kısa süreli olarak belirtilmemişse yaklaşık 4-5 saat güneş görür halde bekletin. Kısa süreli olarak belirtilmiş ise bu süre yaklaşık 1-2 saattir. (Eğer yanında süre belirtilmiş ise o süreyi dikkate alın.)

Kuvars
Taşınızı kuvars kristali üzerinde bekletin.

Toprak

Taşınızı nemli toprak içerisinde bekletin. Kalın olmayan, temiz pamuklu ya da yün bir bez parçasına sararak gömebilirsiniz. Saksınızı kullanabilirsiniz. Ne kadar çok beklerse o kadar iyi diye düşünmeyin; taşınızı 24 saatten fazla gömülü bırakmayın. Bir gün ya da bir gece yeterlidir. Taşınızı çıkardıktan sonra akan su altında durulayın ve taşınız yeniden kullanıma hazırdır.

Tuzlu su, Deniz suyu
Taşınızı yaklaşık 3-4 saat boyunca, içine tuz (mümkünse deniz tuzu) koyulmuş ılıtılmış su içerisinde ya da deniz suyunda bekletin. Eğer tuzlu su yapacaksanız musluk suyu yerine doğal kaynak suyunu tercih edin. Kap olarak metal kap kullanmayın. Farklı taşları birlikte koymayın, her taş için ayrı kap hazırlayın. 3-4 saat sonra taşınızı aldığınızda soğuk su altında durulayın ve artık taşınız yeniden kullanılmaya hazırdır. (Kaptaki suyu dökebilirsiniz, çünkü o suyu tekrar arındırma işlemi için kullanamazsınız.)

Not: Sadece taşınız için önerilmişse bu yöntemi kullanın; tüm taşlarda kullanılabilecek bir yöntem değildir. Önerilmemiş olan taşlar, örneğin lapis ya da opal, tuzlu sudan zarar görecek olan taşlardır.Taşların gerçek olup olmadığını nasıl anlarız?


Aslında çoğu taşın doğal olup olmadığını anlamak kolaydır. Renklerin derinliği, damarlar, sertlik, tonlamalar, ışık oyunları, buğu, çizgiler... vs. taşın doğallığını genellikle başarıyla kanıtlar. Ay taşı ve ametist için bilgi vereyim biraz. Ay taşı, genelde soluk beyaz olmasına rağmen değişik açılardan bakıldığında çok etkileyici mavimsi-eflatunumsu ışık yansımaları sunar. Işığı bu şekilde kırışı ile kolayca doğallığı anlaşılabilir. Fakat, bazen bu ışık oyununu görmek zor olabilir, taşı epeyce evirip-çevirmek gerekebilir. Taş, aynı anda saydam ve buğulu kısımlar içerebilir; genelde damarlı, içten çizgili bir yapısı vardır.Ametist ise çoğu yerde bulunabilen, yaygın sayılabilecek bir taştır. Kuvars grubuna girdiği için sertliği 10 üzerinden 7'dir. Eğer işlenmemiş bir ametist ise, sivri ucu ile camı rahatlıkla çizer. Tüm kuvarslar 7 derecedir ve camı kolayca çizerler. Sertliği dışında; taşın içindeki buğular, damarlar, rengin derinliği ametistin doğallığını genellikle kolayca kanıtlar. Ayrıca, ametist fazlasıyla Yin enerjisiyle dolu, soğuk ve nemli bir taştır. Genelde kolaylıkla hissedilebilir bir varlığı vardır. Aynı şekilde, ay taşı da Yin enerjisine, yani dişil enerjiye sahiptir. Bu iki taş özellik bakımından birbirlerine oldukça benzerler. Ayrıca ametist taşı hakkında ek bilgi olarak ilk elinize aldığınızda bir soğukluk hissedersiniz ama sahtesi çok az bulunur nede olsa ametist taşından bolbol var